You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kpss 2019/7; Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Kpss 2019/7; Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Admin
Kpss 2019/7; Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı
[Resim: headline.jpg]

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabından Sağlık Bakanlığı'na alınacak personeller için kılavuzun bugün yayınlanacağını duyurdu.

Halis Aygün'ün yaptığı açıklamaAlıntı:Değerli adaylarımız, #ÖsymSağlıkçıKılavuzBekliyor dediniz biz de çalışmalarımızı hızlandırdık. Bugün kılavuzu açıklıyoruz. 13-19 Aralık tarihleri arasında başvurularınızı yapabilirsiniz. Şimdiden tüm sağlık camiasına hayırlı olmasını dilerim.

Ve yayınlandı arkadaşlar;

KPSS-2019/7: Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar Sağlık Bakanlığı KPSS-2019/7 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar, tercihlerini 13-19 Aralık 2019 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 19 Aralık 2019 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek'te yer alan KPSS-2019/7 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Arkadaşlar nereleri yazacaksanız burada grup oluşturup; paylaşımlarda bulunabiliriz.
Son Düzenleme: 11-12-2019, Saat: 18:30, Düzenleyen: PhD. Sabancı.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: Kpss 2019/7; Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı
Konu ilgili bölüme taşınmıştır.

Bu konu altına yorum yaparak; 2019/7; Sağlık bakanlığı sözleşmeli alım tercihleri yapacak meslektaşlarımız bilgi alışverişinde bulunabilirler. Hepinize şimdiden hayırlı olsun. Umarım istediğiniz mesleğe, istediğiniz hastanede en yakın zamanda başlarsınız.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
RE: Kpss 2019/7; Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı
Sözleşmeli personel de en az 1 yıl zorunlu çalışmak durumda oluyoruz herhalde ayrılmak istersek 1 yılı dolduramadan ayrılma durumu var mi ? Bilgisi olan aydınlatabilir mi ?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Admin
RE: Kpss 2019/7; Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı
Evet öyle; ayrıca

Kanunla, Sağlık Bakanlığında çalışan sözleşmeli personelin kadroya atanabilmesi için zorunlu hizmet süresi 4 yıla düşürülüyor. Sözleşmeli sağlık personelinden 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, talepleri halinde bulundukları yerdeki kadrolara atanacak. Bu kadrolara atananlar, aynı yerde en az 1 yıl daha görev yapacak.

ve ayrıca;

657 sayılı Kanunun "İstihdam şekilleri" başlıklı 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendinde, "…Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler…" hükmüne yer verilmiştir.

Bu itibarla, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine tabi çalışan sözleşmeli personelin istifa etmesi halinde sınavsız olarak tekrar atanması mümkün bulunmamakta olup? istifa tarihinizden itibaren bir yıllık sürenin geçmiş olması halinde kamu personel seçme sınavı ile aynı statüde atanmanız mümkün bulunmaktadır.

Bu durum için öneri olarak da;

bir ay önceden haber vermek koşuluyla sözleşme süresinin tamamlanmasını müteakip kendi isteğinizle sözleşmenin yenilenmemesi durumunda ise 1 yıllık bekleme süresine tabii olunmayacağı değerlendirilmektedir.
Son Düzenleme: 15-12-2019, Saat: 15:47, Düzenleyen: Hemşire.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.