Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Laryngospasm/laringospazm

Konu

#1
Laringospazm, ses tellerinin ani bir spazmı anlamına gelir . Laringospazmlar genellikle altta yatan bir durumun belirtisidir.

Bazen kaygı veya stresin bir sonucu olarak ortaya çıkabilirler . Ayrıca astım , gastroözofageal reflü hastalığı (GERD) veya vokal kord fonksiyon bozukluğu belirtisi olarak ortaya çıkabilir . Bazen belirlenemeyen nedenlerle olurlar.

Laringospazmlar nadirdir ve genellikle bir dakikadan az sürer. Bu süre zarfında konuşabilmeniz veya nefes alabilmeniz gerekir. Genellikle ciddi bir sorunun göstergesi değildir ve genel olarak konuşursak ölümcül değildirler. Bir kez laringospazm yaşayabilir ve bir daha asla sahip olamazsınız.

Tekrarlayan laringospazmlarınız varsa, onlara neyin neden olduğunu bulmalısınız.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task