Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Londra 9 Günde Hastane İnşaa Etti

Konu

#1
[Resim: _111510804_excel_epa976.jpg]


Normalde yaşam tarzı şovlarına, sergilere ve konferanslara ev sahipliği yapan East London'un ExCeL sergi merkezi, 4.000 yatak kapasiteli geçici NHS Nightingale hastanesine dönüştürüldü.


[Resim: _111511291_nightingale_3d_-2x_640-nc.png]


Dokuz günde 87.328 metrekarelik çift sergi salonu, her biri 42 yataklı olmak üzere yaklaşık 80 koğuşun çerçevesiyle donatıldı. Oksijen ve vantilatörlerle donatılmış 500 tam donanımlı yatak var ve 3.500 kişi kapasiteli.


Her koğuşa farklı bir İngiliz doktor, hemşire veya başka bir tıp uzmanının adı verilmiş.

Açılan ilk iki koğuş, 18. ve 19. yüzyıllarda çalışmaları modern hemşireliğin yolunu açan iki hemşire Lady Harriett Acland ve Ethel Bedford-Fenwick olarak adlandırılacak.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da