You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yönetici
Lösev
lösev

Şüphesiz, bir çok kişinin güvendiği bir kuruluş LÖSEV...

Ben hiç olumsuz bir durum veya haber açıkçası duymadım. Aynı zamanda, amaçları ile ve bu yolda yaptıkları ile oldukça başarılılar. 
 

lösev vakfı , lösev nedir? 


Alıntı:LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 1998 yılında kuruldu. Lösemili çocukları tedavi amacıyla SSK Ankara Çocuk Hastanesine yatırdığımız ilk günlerdi... Hastane yönetiminden çocukların odaları için küçük bir televizyon talebine aldığımız olumsuz yanıt sonrasında o hastanede çalışan doktorlar, hemşireler ve personel, aramızda para toplayarak küçük bir televizyon aldık. İlk zamanlarda bir çocuğumuzun yol parasını ya da okul ihtiyacını karşılamak bizler için büyük sorundu. Ancak günler geçtikçe büyüdük, güçlendik; projeler geliştirdik, hedeflerimizi büyüttük. Çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için dürüstçe ve tüm enerjimizle çalıştık.

diyorlar....


devam edelim..

Alıntı:2000 yılında Türkiye'nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE'yi, 2008 yılında lösemili çocukların ücretsiz kolej eğitimi alabilecekleri Lösemili Çocuklar Okulu’nu, 2010 yılında ise tedavileri için Ankara dışından gelen ailelerimizin tedavi esnasında uzun veya kısa dönem konaklayabilmeleri için Lösemili Çocuklar Köyü’nü hayata geçirdik. Bu süre zarfında sadece lösemili çocuklar ve kanser hastalarını değil, tüm Türkiye’yi lösemi, kanser ve korunma yolları konularında bilinçlendirdik, köklü çözümler yaratmayı, toplumsal ve kalıcı hizmetler vermeyi sürdürdük.

Yani doğan ihtiyaçlara köklü çözümler bulmak diyorum ben buna; mesela hastane ihtiyaçlarını karşılama veya hastane ihtiyacına yönelik hastane kurulmuş. E konaklama var, diğer illerden gelenler için buna çözüm olarak köy kurulmuş, eğitim de unutulmamış ve bu çocuklara özel okul kurulmuş. Bir konu enine boyuna düşünülmüş ve çözüm bulurken köklü çözüm bulunmuş, bu harika......


Alıntı:2015 yılında ise “insanlık ölmesin, insanlar da ölmesin” diyerek Avrupa’nın ilk, ülkemizin en donanımlı Lösemili Çocuklar Kenti ve multidispliner hastanesi LÖSANTE’yi ülkemize kazandırdık.

Bugün yüzlerce çalışanı, on binlerce hasta ve aileleri, milyonlarca gönüllümüz ile kocaman bir aileyiz…


Alıntı:LÖSEV Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyet Üyeleri hiç bir ücret-harcırah-yolluk-huzur hakkı vb. almazlar.


Buraya dikkat çekmek istedim. Yorum yapmayacağım fazla.....


Lösevi kuran kimdir?

LÖSEV'in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Dr. Üstün EZER, LÖSEV ailesinin şirin babası, çocuk uzmanı ve çocuk kan hastalıkları (Pediatrik Hematolog) uzmanıdır.


Lösev gönüllü üyelik , lösev üyelik , lösevde gönüllülük


Bu süreç gönüllü üyelik ile devam ettirilen ve gayet de başarılı sürdürülebilen bir süreçtir. Sağlık çalışanı olduğum için ben bir ailenin özellikle çocuğunun hastalığı konusunda çektiği zorlukları hemen hemen her mesaimde görüyorum. Bunu gördükçe bu çocuklara el uzatılan herhangi bir proje de beni çok fazla etkiliyor. İnanın ihtiyaçları var. Özellikle de manevi olarak...

LÖSEV’e gönüllü üye olarak, lösemili ve kanser hastası çocuklara destekler vermek isteyecek herkese kapıları sonuna kadar açık. Bir LÖSEV gönüllüsü olarak küçük-büyük, kadın-erkek, çalışan-emekli herkesin, çocuklarımızı yaşama bağlamak için yapabileceği bir şeyler mutlaka var! LÖSEV’ gönüllü üye olmak çok kolaydır. Vakfımıza gelerek elden ya da resmi internet sitemizden bir “Gönüllü üye formu” doldurmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden gönderilen formlarla ilgili onay mailleri 24 saat içinde gönüllüye ulaştırılmaktadır.

Formdaki bilgiler gönüllü üye kaydı olarak alınır ve sistemde saklanır. Bu kayıttaki iletişim bilgilerinden gönüllü üyelere, posta, sms ve e-posta yoluyla dokümanlar ve duyurular iletilir, bu nedenle formdaki iletişim bilgilerinin mutlaka güncel olması gerekmektedir. Yeni üyelerimiz 15 günde bir yapılan tanışma toplantılarımıza davet edilerek Vakfımız ve çalışmaları hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları sağlanır.


Üyelik aidatımız 24TL olup yıl içerisinde herhangi bir zamanda ödenebilmektedir. Ödemeyi ofislerimize gelerek elden veya kredi kartınızla, tüm bankalardan LÖSEV hesabına yatırarak (Dekont 0312 447 68 33 numaralı faksa üzerine aidat ücreti olduğu bilgisi belirtilerek fakslanmalıdır) ya da 0312 447 06 60 numaralı telefondan kredi kartınız aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.


Aidat ayda 2 tl!!!!!! lösev bağış, lösev bağış sorgulama

Löseve aylık düzenli bağış yapılabiliyor, bir defaya mahsus bağış yapılabiliyor, yaptığınız bağış sorgulanabiliyor ve ne için kullanıldığı istenebiliyor...

Çok fazla bağış yöntemi var buradan incelenebilir.

lösev kurban bağışı, lösev adaklık bağışı........ 


lösev özel gün bağışı, lösev bağış kartı, lösev bağış hediyelik, lösev sertifikalı bağış, lösev doğum günü bağışı, 

Bu bağış yönteminde, örneğin bir özel gün kutlaması var ve bu kutlama için sevdiğiniz birine hediye alacaksınız. Bu kez farklı bir hediye olsun diyorsunuz ya da o kişi adına löseve bağış yapmış olduğunuz sertifikayı hediye ediyorsunuz..

Sürekli özel gün kutluyoruz değil mi? Bir tanesinde hediyeniz bu şekilde olabilir, üstelik 90 tl..

Özel günlerinizde de bir çocuğun gülümsemesinden daha değerli ne olabilir?
Tüketilecek armağanlar yerine sizi her zaman hatırlatacak LÖSEV YAŞAM Sertifikaları ile iki kalıcı bir gülümseme bırakın…
Doğum günü, yıl dönümü, taziye… Sizin için özel olan günü belirleyin ve kampanyanızı oluşturun! Kampanyanıza bağış yapılsın, gülümsemeler artsın…
Belirlediğiniz süre sonunda bir ömür boyu hatıra olacak LÖSEV Yaşam Sertifikası adresinize iletilsin.

İncelemek için burayı tıklayın..


Lösev ikinci el eşya bağışı

YARDIMSEVERLER İÇİN 2. EL BAĞIŞ KILAVUZU
Buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, ütü, genç odası mobilyaları, kanepe ve koltuk takımları, bisiklet, play station, bilgisayar, oyuncak, çizme, bot, kaban, palto, mont, ayakkabı, pantolon, etek, elbise, tişört, kazak, hırka, gömlek, bluz.

Nasıl gönderelim:
• İkinci El Yardımlarda, kullanılabilir durumda giyim eşyalarını, temizlenmiş ve ütülenmiş bir biçimde (eğer yapabilirseniz, poşetlenmiş olarak) teslim almayı ilke olarak benimsemiş bulunmaktayız. Bu doğrultuda mevsime uygun giyim eşyaları ailelerimizin talepleri doğrultusunda ve gereksinimleri göz önüne alınarak onlara ulaştırılmaktadır.

• Yardımların doğrudan vakıf adresine teslim edilmesi gerekmektedir.

• Elektrikli aletler ve beyaz eşyalar çalışır durumda ve temiz olmalıdır.

• Mobilya bağışları bağışçıdan alınarak doğrudan aileye aktarılmaktadır. İlgili eşyaya gereksinim duyan ailenin belirlenmesi amacıyla Vakfımız ile telefon görüşmesi yapılması uygun olacaktır.

• Telefon görüşmesi ardından eşyanın işlevselliğinin kontrol edilmesi amacıyla sosyal hizmetler departmanında görevli arkadaşlarımızın ziyaretine hazırlıklı olmalısınız. Bu amaçla sizden randevu talep edilecektir.

• Ziyaretinize gelecek arkadaşlarımız bağışlayacağınız eşyayı ailemizin ihtiyaçlarına uygun buldukları takdirde teslim alacaktır.

• Eşyaların nakli için araç ve taşıma konusunda destek beklenmektedir.

Detaylar için burayı tıklayın.

lösev köyü

[Resim: losemili-cocuklar-koyu-108-607.jpg]


Bu köyde yaşayan çocuklar bir yandan tedavilerini oluyorlar, diğer yandan okullarına devam ediyorlar. Çamaşır makinesinden, çay kaşığına kadar her şeyin en güzelinin bulunduğu aile konutları Sevgi Evlerinde yaşıyorlar. Oyun sokağımız Neşe Bahçesinde resim yaparken, sek sek oynarken bilgi işler ve zekâ odalarında büyüyorlar. LÖSEV konukevimiz Kirazlı Konak’ta 5 yıldızlı tatil köyü konforunda ücretsiz misafir oluyorlar. Her türlü özel günlerini, yılbaşı balolarını, sünnet düğünlerini ve nikâh törenlerini Kirazlı Konağın iki yüz kişilik balo salonunda yapıyorlar.

Ne mutlu bizlere ki dünyaya örnek bir eser yarattık. Lösemili ailelerimizin %87'si asgari ücretle geçinmeye çalışırken %12'sinin hiçbir geliri yok. Geçim mücadelesinin yanı sıra, bir de binlerce liralık lösemi tedavisi... Bu sebeple, LÖSEV sosyal ilkeleri gereğince, Lösemili Çocuklar Köyü'ndeki tüm hizmetler lösemili ailelerimize ücretiz sunulmaktadır. Evler, okul, hastane, otel, ulaşım ve her şey içinde tamamen ücretsizdir.


Söyleyeceklerim bu kadar....

Ben de bir bağışçı olarak, bu şekilde sizlere bu vakfı tanıtmak istedim. İnceleyin en azından bilin böyle bir kuruluş olduğunu ki zaten biliyorsunuzdur. Umarım sıkmamışımdır sizi...
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.