Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Lymphadenitis/lenfadenit

Konu

#1
Lenf düğümleri, virüsler gibi yabancı istilacılara saldırmak ve öldürmek için bağışıklık hücreleri içeren küçük, oval şekilli organlardır. Bunlar vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. Lenf düğümleri lenf bezleri olarak da bilinir.

Lenf düğümleri, boyun , koltuk altı ve kasık da dahil olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde bulunur . Vücutta lenf taşıyan lenfatik damarlarla bağlanırlar. Lenf, beyaz kan hücreleri (WBC) ve bertaraf için ölü ve hastalıklı doku içeren berrak bir sıvıdır . Lenf düğümlerinin birincil işlevi, vücudun hastalıkla mücadele hücrelerini barındırmak ve dolaşımı tekrarlamadan önce lenfleri filtrelemektir.

Hasta olduğunuzda ve lenf düğümleriniz hastalıklarla savaşan hücreler ve bileşikler gönderdiğinde, iltihaplı veya ağrılı hale gelebilirler. İltihaplı lenf düğümlerine sahip olma durumuna lenfadenit denir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task