Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Lymphadenopathy/lenfadenopati

Konu

#1
[Resim: ShowImage.ashx?PIC=4421]

Lenfadenopati, bir antijene yanıt olarak normal lenfositlerde ve makrofajlarda bir artışa bağlı olarak retiküloendotelyal sistemi içeren hastalığı yansıtır. 

Çocuklarda lenfadenopatinin çoğu, viral enfeksiyonlar gibi benign, kendi kendini sınırlayan hastalığa bağlıdır. Adenopatiden sorumlu diğer daha az etiyoloji, düğümdeki bir enfeksiyona ( lenfadenit ), neoplastik lenfositlere veya makrofajlara (lenfoma) veya depolama hastalıklarındaki metabolit yüklü makrofajlara ( Gaucher hastalığı ) yanıt olarak enflamatuar hücrelerin düğüm birikimini içerir .

Büyümüş lenf bezleri.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da