Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Lymphangiography/lenfanjiyografi

Konu

#1
Lenf düğümleri bağışıklık sisteminde önemli bir rol oynar. Enfeksiyonla savaşan beyaz kan hücrelerinin depolanmasına yardımcı olurlar. Ayrıca kanser hücrelerini de yakalarlar.

Lenf düğümleri vücudunuzun her yerinde bulunur. Bir lenf damarları ağı onları bağlar. Bu damarlar, beyaz kan hücrelerini içeren sıvıyı lenf düğümlerinin içine ve dışına taşır. Bu sıvıya lenf denir.

Lenf düğümleri ve lenf damarları normalde bir röntgende görünmez. Bunları görmek için lenfanjiyogram adı verilen özel bir prosedüre ihtiyacınız var.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da