Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Mayıs ayı fazla mesai ödenmemesini bakanlığa yazdık; kazandık

Konu

#1
[Resim: sbn.jpg]


Mayıs ayı fazla mesaileriniz ödenmeyecek, bunun yerine haziran ayında izin kullanılacak diyen yönetimin haberini yapmıştık.

Haber burada; https://mediforum.net/konu-saglik-calisa...nirli.html


Bunun üzerine Sağlık bakanlığına durumu anlatır yazı yazarak bilgi istedik;

Yazımızda;


Alıntı:.... Şehir hastanesinde hemşire olarak çalışmaktayım. Mayıs ayında salgın dönemi, bayram ve esnek mesai dönemi olmasına rağmen fazla mesai ile çalıştım.

Ay sonunda yönetimden aldığım bilgiye göre fazla mesailerin ödenmeyeceği, haziran ayında izin kullanılacağı yönünde bilgi aldım.

Mevcut kanuna göre idarenin fazla mesai ödememesi ve bunu önümüzdeki 3 ay içerisinde izin olarak kullandırması yönünde bilgi olduğunun farkındayım.

Ancak;

Mayıs ayı içerisinde bayram mesaileri de olduğundan, bayram günü çalışan bir personelin bayram olmayan günlerde yerine izin kullanması mantıklı bir uygulama değildir. Nasıl bayram mesaileri fazladan ödeniyor ise, izinleri de fazladan verilmelidir.

Bayram günü çalışmak zorunda kalan personel bir şekilde ödüllendirilmelidir. 

Ayrıca binlerce personelin fazla mesai yaptığı bir hastanede, bu personeller haziran ayında fazla mesai karşılığı izin kullanırsa hastanede bu salgın döneminde kim çalışacak?

Sorun hakkında bilgi almak istiyorum.Yazımızın cevabı bugün geldi, ilgili birime sorununuzun çözümü için gerekenler iletilmiştir olarak.


Sonuç

Meslektaşımızın çalıştığı şehir hastanesi bugün geri adım atarak , Mayıs mesailerinin 15 gün üzerinden hesaplanıp fazla kısmı için fazla mesai ödemesi yapılacağını açıkladı.


Hakkınızı aramaya devam edeceğiz.

Hayırlı olsun...
Son Düzenleme: 29-05-2020, Saat: 17:00, Düzenleyen: medihaber.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da