You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Memurların haftalık çalışma saatleri ne kadardır?

Memurların haftalık çalışma saatleri ne kadardır?

Genel müdür
Memurların haftalık çalışma saatleri ne kadardır?
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun “Çalışma saatleri” başlıklı 99 uncu maddesinde “Memurların haftalık çalışma süresi genel olarak 40 saattir.

        Bu süre Cumartesi ve Pazar günleri tatil olmak üzere düzenlenir.

        Ancak özel kanunlarla yahut bu kanuna veya özel kanunlara dayanılarak çıkarılacak tüzük ve yönetmeliklerle, kurumların ve hizmetlerin özellikleri dikkate alınmak suretiyle farklı çalışma süreleri tespit olunabilir.

        Bakanlar Kurulu, yurt dışı kuruluşlarda hizmetin gerektirdiği hallerde, hafta tatilini Cumartesi ve Pazardan başka günler olarak tespit edebilir.”ifadesi bulunmaktadır.

MÜLGA 2368 Sayılı Sağlık Personelinin Tazminat ve Çalışma Esaslarına Dair Kanununda Kamu Sağlık hizmetlerinde çalışan personelin haftalık çalışma süresi 45 saat olarak belirlenmiş iken söz konusu kanunun yürürlükten kaldırılması sonucu sağlık çalışanlarının çalışma saatleri 45 saatten 40 saate inmiş bulunmaktadır.

Bu itibarla, sağlık çalışanı memurların haftalık çalışma saatleri 40 saattir.
ANKARA da evde hemşirelik ve hastanede VİP hemşire refakati hizmeti almak için bu linke tıklayarak telegram gurubundan bilgi alabilirsiniz. Vip refakat ile il dışı dahil kişiye özel her türlü hizmetimiz mevcuttur. 
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.