Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Meningocele/meningosel

Konu

#1
[Resim: 13984.jpg]

Meningosel bir tür spina bifidadır. Kusur, nöral tüpün olması gerektiği gibi kapanmadığı omurga boyunca herhangi bir yerde olabilir. Bu, omurgada bir açıklık bırakır.

Üç ana türü vardır.

Spina Bifida Occulta

Bu, kusurun hafif bir formu olarak kabul edilir. Omurilik ve çevresindeki yapılar hala bebeğin içindedir, ancak belin kemikleri normal olarak oluşmaz. Bu, omurganın etkilenen bölgesi üzerinde kıllı bir yama veya çukur bırakır.

meningosel
Bu hafif ila orta derecede görülür ve en az yaygın olanıdır. Küçük, nemli bir kese veya kist omurgadaki boşluktan dışarı çıkar. Bu kese, omurilik zarının bir kısmını (meninksler) ve bir miktar omurilik sıvısı içerir. Kese cilt veya omurilik zarının bir kısmı ile kaplanabilir. Kesede çok az sinir dokusu vardır veya hiç yoktur.

miyelomeningosel
Bu ciddi bir spina bifida formudur. Omurilik ve sinirler bebeğin vücudunun dışında gelişir. Bu, kusurun altında zayıflık ve his kaybıyla sonuçlanır. Bağırsak veya mesane fonksiyonuna müdahale edebilir veya beyinde sıvı birikmesine neden olabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task