Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Myocardial ischemia/miyokardiyal iskemi

Konu

#1
[Resim: ds01179_im03129_mcdc7_myocardialischemia_jpg.png]


Miyokard iskemisi, kalbinize kan akışı azaldığında ortaya çıkar ve kalp kasının yeterli oksijen almasını önler. Kan akışının azalması genellikle kalbinizin arterlerinin (koroner arterler) kısmen veya tamamen tıkanmasının sonucudur.

Kardiyak iskemi olarak da adlandırılan miyokard iskemisi, kalp kasının kan pompalama yeteneğini azaltır. Kalbin arterlerinden birinin ani, ciddi bir şekilde tıkanması kalp krizine yol açabilir. Miyokardiyal iskemi de ciddi anormal kalp ritimlerine neden olabilir.

Miyokard iskemisi tedavisi, kalp kasına kan akışını iyileştirmeyi içerir. Tedavi ilaçları, tıkalı arterleri açma prosedürünü (anjiyoplasti) veya bypass ameliyatını içerebilir.

Miyokard iskemisinin tedavisinde ve önlenmesinde kalp-sağlıklı yaşam tarzı seçimleri yapmak önemlidir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da