Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Myositis/miyosit

Konu

#1
Miyozit, kasların kronik, ilerleyici iltihabı için genel bir tanımdır. Bazı miyozit tipleri deri döküntüleri ile ilişkilidir.

Bu nadir hastalığın teşhisi zor olabilir ve nedeni bazen bilinmemektedir. Semptomlar zamanla hızlı veya kademeli olarak ortaya çıkabilir. Birincil semptomlar kas ağrısı ve ağrı, yorgunluk, yutma sorunu ve nefes almada zorluk içerebilir.

Miyozit hem çocukları hem de yetişkinleri etkileyebilir. Bir tip miyozit hariç, kadınların bu hastalıktan erkeklerden daha fazla etkilenmesi muhtemeldir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da