Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Nephroptosis/nefropitoz

Konu

#1
Nefroptoz, bir veya her iki böbreğin ayakta dururken karına düştüğü bir durumdur. Böbrekler, kandaki atıkları filtrelemekten ve vücutta idrar üretmekten sorumlu iki fasulye şekilli organ kümesidir. Karın içinde omurganın her iki tarafında, göğüs kafesinin hemen altında bulunurlar. Nefroptoz ayrıca yüzen böbrek, dolaşan böbrek veya renal pitoz olarak da adlandırılabilir.

Nefroptozu olan insanların büyük çoğunluğu herhangi bir semptom yaşamaz ve herhangi bir tedavi gerektirmez. Şiddetli vakaları olan kişiler, böbreği uygun yerine sabitlemek için laparoskopik nefropeksi denen bir ameliyat gerekebilir. Bununla birlikte, çoğu nefroptoz vakası iyi huyludur ve tıbbi bakım gerektirmez.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task