Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


New York hayatını kaybedenleri toplu mezara gömüyor

Konu

#1
[Resim: au8Kw3.jpg]


Koronavirüs salgını nedeniyle ölü sayısı artmaya devam ederken, tabutların New York'ta toplu bir mezara gömüldüğü ortaya çıktı.

Koruyucu kıyafetlerindeki işçiler, tabutların istiflendiği büyük bir çukura inmek için bir merdiven kullanılarak görüldü.


Son rakamlara göre, New York eyaletinin artık herhangi bir ülkeden daha fazla koronavirüs vakası var.

Devletin teyit edilen Covid-19 vaka yükü Perşembe günü 10.000 artarak 159.937'ye sıçradı ve bunlardan 7.000'i öldü.

İspanya 153.000 vakaya sahipken İtalya 143.000, virüsün ortaya çıktığı Çin ise 82.000 vaka bildirdi.

ABD bir bütün olarak 462.000 vaka ve yaklaşık 16.500 ölüm kaydetti. Küresel olarak 1,6 milyon vaka ve 95,000 ölüm var.


[Resim: _111746561_061002826-1.jpg]


Drone görüntüleri, şehir yetkilileri tarafından akrabaları olmayanlar veya cenaze törenleri alamayan aileler için toplu mezar alanı olarak 150 yıldan fazla bir süredir kullanılan Long Island Sound'daki Bronx'tan Hart Island'dan geliyor.

Tabutların çoğunun koronavirüs kurbanları için olması muhtemeldir, ancak yukarıdaki kategorilere girip girmedikleri açık değildir.

Düzeltme Dairesi'ne göre, bölgedeki mezar operasyonları pandemi ortasında haftada bir gün ila beş gün arasında arttı.

Şehrin ana hapishane kompleksi olan Rikers Island'daki mahkumlar genellikle işi yapıyor, ancak artan iş yükü son zamanlarda yükleniciler tarafından devralındı.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, bu haftanın başlarında kriz geçene kadar "geçici mezarların" gerekli olabileceğini belirtti.

“Açıkçası tarihsel olarak kullandığımız yer Hart Adası” dedi.New York eyaletindeki koronavirüs ölümlerinin sayısı Çarşamba günü 799'a yükseldi.

BBC
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da