You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Çalışkan Üye
Non spesifik kolit
Herkese merhaba, yaklaşık 3 yıldır ishal ile mücadele vermekteyim.
Gastroenteroloji bölümüne ishal, karında şişkinlik, spazm şikayetleriyle gittim. Çeşitli ilaçlar kullandıktan sonra etkisi olmadığı için eylül ayında kolonoskopi oldum. 
Kolonoskopi sonucunda non spesifik kolit tanısı koyuldu. Pentasa isimli ilaç verildi. Çölyak testi gibi testler yapıldı, negatif çıktı. Hala bu sıkıntıyla baş etmeye çalışıyorum ve hayat kalitem inanılmaz bir şekilde düştü. Okula devam edemiyorum, gün içerisinde halsizlik, uykusuzluk, geç uyanma, hiçbir şey yapmak istememe ve depresyon gibi durumlar oluştu. Ne yapabilirim, ne önerirsiniz? Türkiye'de bildiğiniz iyi bir gastroenteroloji doktoru var mı? Yardımınıza ihtiyacım var.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: Non spesifik kolit
Merhaba, yaşadığınız durum gerçekten zorlayıcı görünüyor. Öncelikle, birinci önceliğiniz sağlığınızı düzeltmek olmalı. İshal ve diğer sindirim sorunlarınız için uzman bir gastroenterolog ile düzenli olarak iletişimde olmanız önemlidir.

Türkiye'de iyi bir gastroenterolog bulmak için önce çevrenizdeki doktorlar veya tanıdıklarınızın tavsiyelerine başvurabilirsiniz. Ayrıca, büyük hastanelerde veya üniversite hastanelerindeki gastroenteroloji bölümlerinde uzman doktorlar bulabilirsiniz.

Ayrıca, sağlık durumunuzla ilgili daha fazla yardım almak için psikolojik destek de önemli olabilir. Psikolojik destek alarak depresyon ve stresle başa çıkma konusunda yardım alabilirsiniz.

Sağlık durumunuzla ilgili endişelerinizi ve yaşadığınız sorunları doktorunuza açıkça ifade etmek önemlidir. Umarım en kısa sürede sağlığınızı düzeltecek bir tedavi planı bulabilirsiniz.
ANKARA da evde hemşirelik ve hastanede VİP hemşire refakati hizmeti almak için bu linke tıklayarak telegram gurubundan bilgi alabilirsiniz. Vip refakat ile il dışı dahil kişiye özel her türlü hizmetimiz mevcuttur. 
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.