Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Osteosarcoma/osteosarkom

Konu

#1
Osteosarkom tipik olarak diz yakınındaki shinbone (tibia), diz yakınındaki uyluk kemiği (femur) veya omuz yakınındaki üst kol kemiği (humerus) içinde gelişen bir kemik kanseridir. Çocuklarda en sık görülen kemik kanseri türüdür.

Osteosarkom erken ergenlikte büyüme gelişmeleri sırasında gelişme eğilimindedir. Bunun nedeni, bu hızlı kemik büyümesi döneminde tümör riskinin artması olabilir.

Bu tip kanser erkeklerde kızlardan daha yaygındır. Uzun boylu çocuklarda ve Afrikalı Amerikalılarda da daha yaygındır. Çocuklarda ortalama tanı yaşı 15'tir. 60 yaşın üzerindeki erişkinlerde osterosarkom görülebilir ve kanser tedavisi için radyasyon geçiren kişilerde de görülebilir. Ailede kanser öyküsü olan ve göz retinası kanseri olan retinoblastom olan bireylerin sarkom insidansı daha yüksektir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task