Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Otorrhea/otore

Konu

#1
Kulak akıntısı (kulak akıntısı) kulaktan çıkan drenajdır. Seröz, serosanguinöz veya pürülan olabilir. İlişkili semptomlar arasında kulak ağrısı, ateş, kaşıntı, baş dönmesi , kulak çınlaması ve işitme kaybı sayılabilir .

Nedenleri kulak kanalından, orta kulaktan veya kranial tonozdan kaynaklanabilir. Bazı nedenler semptomlarının veya ilişkili durumlarının ciddiyeti nedeniyle akut olarak ortaya çıkma eğilimindedir. Diğerleri genellikle daha yumuşak, kronik bir seyir gösterir, ancak bazen akut olarak kendini gösterir 

Genel olarak, en yaygın nedenler
  • Perforasyonlu akut otitis media
  • Kronik otitis media (kulak zarı, kolesteatom veya her ikisinin delinmesi ile)
  • Otitis eksterna
  • En ciddi nedenler nekrotizan dış otitis ve kulak kanseridir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da