You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Özel otobüs tutup Erzuruma kaçmaya çalışan umreciler yakalandı

Özel otobüs tutup Erzuruma kaçmaya çalışan umreciler yakalandı

Admin
Özel otobüs tutup Erzuruma kaçmaya çalışan umreciler yakalandı
[Resim: umre-kacak-768x461.jpg]

Umreden gelenlerin haberleri bitmiyor. Virüs endişesi nedeni ile 14 gün yurtlarda tutulmak istenen umreden dönenler bazen yurttan kaçmaya çalışarak bazen de yurtlar ahır gibi diyerek gündem oldular, şimdi ise iddiaya göre otobüs tutup kaçmaya çalışırken yakalanmışlar. 


Erzurum Valisi Okay Memiş, “En önemli risk umre ziyaretinden dönen kişiler. Önceki gün 28 kişilik bir kafilenin tuttukları özel otobüsle Erzurum’a doğru geldiği bilgisinin alınması üzerine polisiye tedbirlerle bunları Konya ve Ankara’ya yönlendirdik. Kaçak şekilde gelenler olduğunu da biliyoruz. Vatandaşlarımız lütfen bunları bize bildirsin. Bu vatandaşların mutlaka karantina altına alınması lazım” dedi.


Memiş, konuşmasına şöyle devam etti:

“En önemli risk umre ziyaretinden dönen kişiler. Umreden geldikten sonra karantinadan kaçarak Erzurum’a gelmeye çalışan 28 vatandaş Çorum’da yakalandı. Önceki gün 28 kişilik bir kafilenin tuttukları özel otobüsle Erzurum’a doğru geldiği bilgisinin alınması üzerine polisiye tedbirlerle bunları Konya ve Ankara’ya yönlendirdik. Erzurum’a gelmelerine müsaade etmedik. Kaçak şekilde gelenler olduğunu da biliyoruz. Vatandaşlarımız lütfen bunları bize bildirsin. Bu vatandaşların mutlaka karantina altına alınması lazım. Bunu marifet zannetmesinler, gelsinler onları 14 gün gözlem altında tutalım, testlerini yapalım. Riskli olduğunu tespit ettiğimizde hemen karantinaya almak durumundayız. Göçmenler önemli ama onlardan daha önemlisi umre dönüşünde bulunan vatandaşlarımız. Toplu gelişlere kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Çünkü bakanlığın uygulaması bu yönde”
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.