You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Paramedik lisans tamamlama

Paramedik lisans tamamlama

Genel müdür
Paramedik lisans tamamlama
[Resim: pSzYQo.png]

Soru cevap bölümüne gelen bir soru ile devam edelim....


Soruyu buraya da aktarmak istiyorum;


Alıntı:Merhabalar. 2017 paramedik mezunuyum 3 yıldırda 112’de devlet kadrosunda işimi yapmaktayım. Paramedik öğreninimimi lisansa tamamlamak istiyorum fakat hangisine tamamlamam gerektiğine dair pek bilgim yok. Siz yardımcı olursanız duacınız olurum.. 112 koşullarını artık psikolojim kaldırmakta zorlanıyor 23 yaşındayım ama yaşadığımı hissetmiyorum öyle diyeyim tabii ki şükürler olsun bir işim var ama.. Anlayın lütfen. Lisansa tamamlayacağım bölümden sonra yds’ye girip yurtdışında çalışmak istiyorum ya da bunu yapamazsam da bir üniversitede hocalık yapmak istiyorum. Yani önemli olan mevzu hangi bölüme lisans tamamlamam gerektiği. Sağlık yönetimine tamamla diyen var acil afet’e tamamla diyen ve hemşireliğe tamamla diyen var hangisini yapmam konusunda bir bilgim yok sizin bilginize ihtiyacım var yardımcı olursanız teşekkürler olmazsanızsa canınız sağ olsun. Şimdiden çok teşekkür ederim.


Paramedik arkadaşımız bunu sormuş.

Cevaplamak basit değil elbette hemen başlayalım isterseniz.

Adım adım gideceğim....

Alıntı:Paramedik öğreninimimi lisansa tamamlamak istiyorum fakat hangisine tamamlamam gerektiğine dair pek bilgim yok. Siz yardımcı olursanız duacınız olurum..

Şimdi paramedik hangi alanlarda lisans tamamlar bir bakalım...

[Resim: uks1Dc.png]Yukarıdaki görsel son lisans tamamlama ilanından yani güncel, buraya bakarsak paramedik; Acil Yardım ve Afet Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi,
İş Sağlığı ve Güvenliği, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet alanlarında lisans tamamlayabiliyor.


Lisans tamamlama nasıl oluyor diyenler için şu link işinizi görür; https://hemsirelikyukseklisans.blogspot....mlama.html


Devam edelim.....

Alıntı:Lisansa tamamlayacağım bölümden sonra yds’ye girip yurtdışında çalışmak istiyorum ya da bunu yapamazsam da bir üniversitede hocalık yapmak istiyorum. Yani önemli olan mevzu hangi bölüme lisans tamamlamam gerektiği. Sağlık yönetimine tamamla diyen var acil afet’e tamamla diyen ve hemşireliğe tamamla diyen var hangisini yapmam konusunda bir bilgim yok


Öncelikle yukarıda belirttiğimize göre bakarsak hemşirelik lisans tamamlama siz de yok....

Bunun yanında iş sizi bunaltmış anladığım kadarı ile biraz daha hastadan uzak, belki masa başı tabir edilen kısımlara yönelmek istiyorsunuz. Bunun için okumanız gereken sosyal hizmet , evet bu bölüm bu bağlamda işinizi görür.

Bunun yanında yurt dışı olayına gelecek olursak, bana kalırsa paramedik iken de yurt dışı yapabilirsiniz. Zaman zaman yurtdışında çalışmak konulu seminerlerimiz oluyor bunun için bizi takipte kalın derim.

Akademisyenlik konusunda ise önerim Acil Yardım ve Afet Yönetimi, nedeni ise geçenlerde bu bölümü bitiren akademisyen ilanı görmüştüm... Ben acil tıp hemşireliği yüksek lisans mezunu olduğum halde ben başvuramamıştım.. Geçenler dediğim geçmiş zaman yeni değil elbette.


Umarım yardımcı olmuştur.....
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: Paramedik lisans tamamlama
Düzeltme;

1. Başkanlığımızca belirlenen sağlık önlisans programlarından 19.11.2014 tarihinden önce mezun olan adaylar 2020 Sağlık Lisans Tamamlama Programına başvurabilmektedir.

Olduğundan sorudaki arkadaş başvuru yapamıyor.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.