Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Paraonychia /paraonika

Konu

#1
[Resim: fingernail-bed-inflammation-paronychia-i...g-2007.jpg]Paronişi tırnaklarınızın ve ayak tırnaklarınızın çevresindeki cildin bir enfeksiyondur. Bakteri veya Candida adı verilen bir tür maya tipik olarak bu enfeksiyona neden olur. Bakteriler ve maya tek bir enfeksiyonda bile birleşebilir.

Enfeksiyonun nedenine bağlı olarak, paronişi yavaşça gelebilir ve haftalarca sürebilir veya aniden ortaya çıkabilir ve sadece bir veya iki gün sürebilir. Paronişi semptomlarının fark edilmesi kolaydır ve genellikle cildinize ve tırnaklarınıza çok az zarar vererek veya hiç zarar vermeden kolayca ve başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Enfeksiyonunuz şiddetli hale gelebilir ve hatta tedavi edilmezse tırnağınızın kısmen veya tamamen kaybolmasına neden olabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task