Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Paresthesia/parestezi

Konu

#1
Cildiniz karıncalanıyormuş gibi hissettiyseniz veya belirgin bir nedenden ötürü uyuşma veya kaşıntı hissettiyseniz, parestezi deneyimlemiş olabilirsiniz.

Neredeyse herkes zaman zaman parestezi yaşamıştır. İnsanların bu tanıdık karıncalanma hissettikleri en yaygın zamanlardan biri, kollarının veya bacaklarının “uyuşma” dır. 


Bu his genellikle yanlışlıkla bir sinire baskı uyguladığınız için oluşur. Etkilenen sinirdeki basıncı kaldırdığınızda düzelir. Bu tip parestezi geçicidir ve genellikle tedavi olmadan düzelir. Parestezi devam ederse, tedavi gerektiren altta yatan bir tıbbi bozukluğunuz olabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task