You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Pfizer - biontech aşısı ve aşı yerine metal yapışması hakkında ne biliyoruz?

Pfizer - biontech aşısı ve aşı yerine metal yapışması hakkında ne biliyoruz?

Genel müdür
Pfizer - biontech aşısı ve aşı yerine metal yapışması hakkında ne biliyoruz?
Pfizer-BioNTech COVID-19 aşısının içerik listesi mRNA, lipidler, potasyum klorür, monobazik potasyum fosfat, sodyum klorür, dibazik sodyum fosfat dihidrat ve sakarozu içerir. Aşının herhangi bir metal içermediği veya manyetik alanlara herhangi bir tepki verdiği bilinmemektedir.
Sadece belirli metaller manyetik reaksiyonları tetikleyebilir ve aşı hiç metal içermiuor.

Bu, enjekte edildiğinde manyetik bir tepkiye neden olamayacağı anlamına gelir. Ek olarak, bir aşının bir mıknatısı çekmesi için olması gereken metal miktarı, bir aşının küçük dozunda bulunabilecek miktarlardan çok daha fazladır.


Ancak hepimiz biraz manyetikiz. İnsan vücudu çok az miktarda demir (manyetik bir metaldir) içerir. Bu demir, sistemlerimizdeki oksijen molekülleri ile karıştığında aslında mıknatısları itebilir. Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRI) taramaları, içlerimizle ilgili kritik içgörülerini üretmek için vücudumuzun manyetik işlevlerine güvenir. Kanımız da esas olarak sudan oluşur ve bu da mıknatısları iter.

COVID-19 aşıları kaslarımızın derinliklerine enjekte edilir ve zamanla bileşenler bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için vücutta hareket eder. Bazı insanlar, enjekte edilen kolda, birkaç gün süren ve CDC tarafından olası bir geçici yan etki olarak listelenmiş lokalize iltihaplanma ve/veya ağrı yaşayabilir. İnsanlar enjeksiyon bölgesinde manyetizma yaşamazlar.Hala iddia eden var ise;

Bu videolar ne diyen var ise, kolunuzun nemli olmadığı bir zaman koyun metalleri. 

Ve, manyetik alan altında pusula bozulur bunu biliyoruz, kolunuza pusula koyun bakalım bozulacak mı?
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Son Düzenleme: 18-06-2021, Saat: 14:45, Düzenleyen: Darkwatch.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.