Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Polydipsia/polidipsi

Konu

#1
Polidipsi aşırı susuzluk hissi için tıbbi bir isimdir.

Polidipsi genellikle çok idrara çıkmanıza neden olan idrar koşullarına bağlıdır. Bu, vücudunuzun idrara çıkma sırasında kaybedilen sıvıları değiştirmek için sürekli bir ihtiyaç hissetmesini sağlayabilir. Ayrıca çok fazla sıvı kaybetmenize neden olan fiziksel süreçlerden de kaynaklanabilir. Buna egzersiz sırasında terleme, yüksek tuzlu bir diyet yemek veya diüretikler gibi ilaçlar almak dahildir.

Bu durum diyabetin en erken belirtilerinden biri olarak kabul edilir. Özellikle diyabetes mellitusta yaygındır . Bu tip diyabet, vücudunuzun kan şekeri olarak da adlandırılan glikozu işlemesini ve kullanmasını zorlaştıran birkaç durum içerir. Vücudunuz kan şekerini düzgün bir şekilde sindiremediğinde, kan şekeri seviyeleriniz anormal derecede yükselebilir. Yüksek kan şekeri seviyeleri sonuç olarak aşırı susamaya neden olabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da