Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Polymyositis/polimyosit

Konu

#1
Polimiyozit, vücudunuzun her iki tarafını etkileyen kas güçsüzlüğüne neden olan nadir bir inflamatuar hastalıktır. Bu duruma sahip olmak merdivenleri tırmanmayı, oturmuş bir pozisyondan yükselmeyi, nesneleri kaldırmayı veya yokuş çıkmayı zorlaştırabilir.

Polimiyozit en sık 30, 40 veya 50 yaşlarındaki yetişkinleri etkiler. Siyahlarda beyazlardan daha yaygındır ve kadınlar erkeklerden daha sık etkilenir. Belirti ve semptomlar genellikle haftalar veya aylar içinde yavaş yavaş gelişir.

Polimiyozit için bir tedavi olmamakla birlikte, ilaçlardan fizik tedaviye kadar tedavi - kas gücünüzü ve işlevinizi artırabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task