Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Prostatitis/prostatit

Konu

#1
Prostatit, erkeklerde mesanenin hemen altında yer alan ceviz büyüklüğünde bir bez olan prostat bezinin şişmesi ve iltihaplanmasıdır. Prostat bezi spermi besleyen ve taşıyan sıvı (meni) üretir.

Prostatit sıklıkla ağrılı veya zor idrara çıkmaya neden olur. Diğer semptomlar arasında kasık, pelvik bölge veya cinsel organlarda ağrı ve bazen grip benzeri semptomlar bulunur.

Prostatit her yaştan erkeği etkiler, ancak 50 yaş ve altındaki erkeklerde daha sık görülür. Durumun birkaç nedeni vardır. Bazen sebep tespit edilemez. Prostatit bakteriyel bir enfeksiyondan kaynaklanıyorsa, genellikle antibiyotiklerle tedavi edilebilir.

Sebebe bağlı olarak, prostatit yavaş yavaş veya aniden ortaya çıkabilir. Kendi başına veya tedavi ile hızlı bir şekilde iyileşebilir. Bazı prostatit türleri aylarca sürer veya tekrarlamaya devam eder (kronik prostatit).
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task