You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Proteinuria/proteinüri

Proteinuria/proteinüri

Eğitim forumu admini
Proteinuria/proteinüri
Proteinüri olan kişilerde anormal miktarda protein içeren idrar bulunur. Durum genellikle böbrek hastalığının bir işaretidir .

Sağlıklı böbrekler filtrelerinden önemli miktarda proteinin geçmesine izin vermez. Ancak böbrek hastalığından zarar gören filtreler, albümin gibi proteinlerin kandan idrara sızmasına izin verebilir .

Proteinüri, proteinlerin vücut tarafından aşırı üretiminin bir sonucu olabilir.

Böbrek hastalığının genellikle erken belirtileri yoktur. İlk belirtilerinden biri, rutin bir fizik muayene sırasında yapılan bir idrar testi ile keşfedilen proteinüri olabilir . Daha sonra böbreklerin ne kadar iyi çalıştığını görmek için kan testleri yapılacaktır.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.