Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Proteinuria/proteinüri

Konu

#1
Proteinüri olan kişilerde anormal miktarda protein içeren idrar bulunur. Durum genellikle böbrek hastalığının bir işaretidir .

Sağlıklı böbrekler filtrelerinden önemli miktarda proteinin geçmesine izin vermez. Ancak böbrek hastalığından zarar gören filtreler, albümin gibi proteinlerin kandan idrara sızmasına izin verebilir .

Proteinüri, proteinlerin vücut tarafından aşırı üretiminin bir sonucu olabilir.

Böbrek hastalığının genellikle erken belirtileri yoktur. İlk belirtilerinden biri, rutin bir fizik muayene sırasında yapılan bir idrar testi ile keşfedilen proteinüri olabilir . Daha sonra böbreklerin ne kadar iyi çalıştığını görmek için kan testleri yapılacaktır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task