You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Psoriasis/psoriyaz - sedef hastalığı

Psoriasis/psoriyaz - sedef hastalığı

Eğitim forumu admini
Psoriasis/psoriyaz - sedef hastalığı
[Resim: 493x335_psoriasis_symptoms_ref_guide.jpg]

Sedef hastalığı, cilt hücrelerinin yaşam döngüsünü hızlandıran yaygın bir cilt durumudur. Cildin yüzeyinde hücrelerin hızla birikmesine neden olur. Ekstra cilt hücreleri kaşıntılı ve bazen ağrılı olan pullar ve kırmızı lekeler oluşturur.

Sedef hastalığı sıklıkla gelen ve giden kronik bir hastalıktır. Tedavinin ana amacı, cilt hücrelerinin bu kadar hızlı büyümesini durdurmaktır.

Sedef hastalığının tedavisi yoktur, ancak semptomları yönetebilirsiniz. Nemlendirme, sigarayı bırakma ve stresi yönetme gibi yaşam tarzı önlemleri yardımcı olabilir.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.