Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Psoriasis/psoriyaz - sedef hastalığı

Konu

#1
[Resim: 493x335_psoriasis_symptoms_ref_guide.jpg]

Sedef hastalığı, cilt hücrelerinin yaşam döngüsünü hızlandıran yaygın bir cilt durumudur. Cildin yüzeyinde hücrelerin hızla birikmesine neden olur. Ekstra cilt hücreleri kaşıntılı ve bazen ağrılı olan pullar ve kırmızı lekeler oluşturur.

Sedef hastalığı sıklıkla gelen ve giden kronik bir hastalıktır. Tedavinin ana amacı, cilt hücrelerinin bu kadar hızlı büyümesini durdurmaktır.

Sedef hastalığının tedavisi yoktur, ancak semptomları yönetebilirsiniz. Nemlendirme, sigarayı bırakma ve stresi yönetme gibi yaşam tarzı önlemleri yardımcı olabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task