You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Eğitim forumu admini
Pustule/püstül
[Resim: pustules.jpg?w=1155&h=1474]

Püstüller, ciltte sıvı veya irin içeren küçük yumrulardır. Genellikle kırmızı deri ile çevrili beyaz yumrular olarak görünürler. Bu yumrular sivilcelere çok benziyor, ancak oldukça büyüyebilirler.

Püstüller vücudun herhangi bir yerinde gelişebilir, ancak en sık sırt, göğüs ve yüz üzerinde oluşurlar. Vücudun aynı bölgesindeki kümelerde bulunabilirler.

Püstüller, tipik olarak hormonal dengesizliklerden veya vücuttaki hormonal değişikliklerden kaynaklanan bir akne formu olabilir . Bu, özellikle gençler ve genç yetişkinler arasında çok yaygın bir cilt durumudur.

Püstülleri rahatsız edici hale gelirse aşırı durumlarda ilaçla veya ameliyatla tedavi edebilirsiniz.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.