Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Pustule/püstül

Konu

#1
[Resim: pustules.jpg?w=1155&h=1474]

Püstüller, ciltte sıvı veya irin içeren küçük yumrulardır. Genellikle kırmızı deri ile çevrili beyaz yumrular olarak görünürler. Bu yumrular sivilcelere çok benziyor, ancak oldukça büyüyebilirler.

Püstüller vücudun herhangi bir yerinde gelişebilir, ancak en sık sırt, göğüs ve yüz üzerinde oluşurlar. Vücudun aynı bölgesindeki kümelerde bulunabilirler.

Püstüller, tipik olarak hormonal dengesizliklerden veya vücuttaki hormonal değişikliklerden kaynaklanan bir akne formu olabilir . Bu, özellikle gençler ve genç yetişkinler arasında çok yaygın bir cilt durumudur.

Püstülleri rahatsız edici hale gelirse aşırı durumlarda ilaçla veya ameliyatla tedavi edebilirsiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task