Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Pyoderma/piyoderm

Konu

#1
[Resim: ds00723_im02465_ans7_pyo_gangrenosumthu_jpg.jpg]


Piyoderma gangrenozum, cildinizde, çoğunlukla bacaklarınızda, büyük, ağrılı yaraların (ülserlerin) gelişmesine neden olan nadir bir durumdur.

Piyoderma gangrenozumun kesin nedenleri bilinmemektedir, ancak bağışıklık sisteminin bir bozukluğu gibi görünmektedir. Enflamatuar bağırsak hastalığı veya artrit gibi altta yatan bazı rahatsızlıkları olan insanlar daha yüksek piyoderma gangrenozum riski altındadır.

Piyoderma gangrenozum ülserleri hızla gelişebilir. Genellikle tedavi ile temizlenirler, ancak yara izi ve nüksler yaygındır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da