You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Pyosalpinx/piyosalpinks

Pyosalpinx/piyosalpinks

Eğitim forumu admini
Pyosalpinx/piyosalpinks
Pyosalpinx, fallop tüpünün dolduğu ve irinle şiştiği bir durumdur. Fallop tüpü, kadın anatomisinin yumurtalıkları uterusa bağlayan kısmıdır. Yumurtalar yumurtalıklardan fallop tüpünden ve uterusa seyahat eder.

Pyosalpinx, pelvik inflamatuar hastalığın (PID) bir komplikasyonudur . PID, bir kadının üreme organlarının bir enfeksiyonudur. Pyosalpinx yaklaşıkYüzde 16 Güvenilir Kaynaktüm PID vakalarının. Pyosalpinx, gonore veya tüberküloz gibi diğer enfeksiyon türlerinden de kaynaklanabilir . En sık 20 ila 40 yaş arası kadınlarda görülür.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.