Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Rectocele/rektosel

Konu

#1
[Resim: ds00704_im02702_r7_rectocelethu_jpg.jpg]Arka vajinal duvar prolapsusu rektumu vajinadan ayıran ince doku duvarı zayıfladığında, vajinal duvarın şişmesine izin verir. Posterior vajinal prolapsusa rektosel  denir.

Doğum ve pelvik dokulara baskı yapan diğer süreçler posterior vajinal prolapsusa neden olabilir. Küçük bir prolapsus hiçbir belirti veya semptom göstermez.

Posterior vajinal prolapsus büyükse, vajinal açıklıktan belirgin bir doku şişmesi oluşturabilir. Bu şişlik rahatsız edici olabilir, ancak nadiren ağrılıdır.

Gerekirse, kişisel bakım önlemleri ve diğer cerrahi olmayan seçenekler genellikle etkilidir. Şiddetli posterior vajinal prolapsus cerrahi onarım gerektirebilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da