You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Eğitim forumu admini
Rectocele/rektosel
[Resim: ds00704_im02702_r7_rectocelethu_jpg.jpg]Arka vajinal duvar prolapsusu rektumu vajinadan ayıran ince doku duvarı zayıfladığında, vajinal duvarın şişmesine izin verir. Posterior vajinal prolapsusa rektosel  denir.

Doğum ve pelvik dokulara baskı yapan diğer süreçler posterior vajinal prolapsusa neden olabilir. Küçük bir prolapsus hiçbir belirti veya semptom göstermez.

Posterior vajinal prolapsus büyükse, vajinal açıklıktan belirgin bir doku şişmesi oluşturabilir. Bu şişlik rahatsız edici olabilir, ancak nadiren ağrılıdır.

Gerekirse, kişisel bakım önlemleri ve diğer cerrahi olmayan seçenekler genellikle etkilidir. Şiddetli posterior vajinal prolapsus cerrahi onarım gerektirebilir.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.