Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Rhinitis/rinit

Konu

#1
Bir alerjeni bir neden olan bir başka zararsız bir madde olan , alerjik tepki . Alerjik rinit veya saman nezlesi , spesifik alerjenlere karşı alerjik bir yanıttır. Polen mevsimsel alerjik rinitte en yaygın alerjendir. Bunlar mevsim değişikliği ile ortaya çıkan alerji belirtileridir.

Rinit, burnun iç astarının iltihaplanması için tıbbi terimdir. Kronik, burun iltihabının uzun süreli olduğu ve art arda dört haftadan fazla sürdüğü anlamına gelir. Bu sadece birkaç gün veya dört haftaya kadar süren akut rinitten farklıdır.

Çoğu zaman, kronik rinite alerjiler ( saman nezlesi olarak da bilinir ) neden olur, ancak alerjilerle ilgisi olmayan birkaç neden daha vardır:

gebelik
ilaçlar
havadaki tahriş edici maddeler
sigara içmek
astım veya kronik sinüzit gibi diğer tıbbi durumlar (sinüslerin iltihabı)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da