Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sağlık bakanı değişiyor mu?

Konu

#1
Söylentilere göre Sağlık bakanı değişiyor.....

Sağlık bakanı Fahrettin KOCA yerine, yeni sağlık bakanı için isimler dolanıyor ancak net bir durum yok....


[Resim: ExFZMCCWgAEI6i_?format=jpg&name=medium]
Eray Kapıcıoğlu


1957 yılında Trabzon’da doğdu. Uzun yıllar inşaat sektöründe faaliyet gösterdikten sonra 1990’lı yıların başında İstanbul Mecidiyeköy’de Avrupa Hastanesi ve Gayrettepe’de Metropolitan hastanesini  kurmak suretiyle sağlık sektörüne giren Eray Kapıcıoğlu, geleceğin branş hastanelerinde olduğunu ön gören vizyoner yaklaşımıyla, 1996 yılında Türkiye’nin ilk branş hastanesi olan Dünya Göz Hastanesi’ni Levent’te açtı. Gözü kendi içinde branşlara ayırarak faaliyetlerini sürdüren hastanenin başarısıyla birlikte büyüme düğmesine basan Eray Kapıcıoğlu, yatırımlara hızla devam ederek dünyanın en büyüklerinden biri olan göz hastaneleri grubunu yarattı. Şu anda yurt içi ve yurtdışında toplam 28 noktada hizmet veren grup, büyümeye devam etmektedir. Diğer yandan kurduğu AR-GE birimiyle göz teknolojileri ve yöntemleri geliştirerek dünya oftalmoloji bilimine katkı sağlamaya devam etmektedir.[Resim: TgLoE6.jpg]

Dr. Şuayip BİRİNCİ

1973 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Rize ve Trabzon illerinde tamamladı. 1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Rize’de meslek hayatına başladı ve 2001 yılına kadar Sağlık Ocağı, 112 Acil ve Rize Devlet Hastanesi’nde görev yaptı. 2001 yılında İstanbul'da çeşitli kamu kuruluşlarında hekimlik yaptı. 2005 ve 2009 yılları arasında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı, 2009 ve 2012 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Kasım 2012 tarihinde Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Genel Sekreteri olarak göreve başladı. Mayıs 2014 tarihinden beri Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüten Dr. Birinci, Ağustos 2018 itibariyle Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır. Dr. Birinci, 2010 yılında Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi yüksek lisans programını, 2013 yılında Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. 2013 yılında başladığı Sağlık Kurumları Yönetimi doktora programına halen devam etmektedir.

Dr. Birinci, bölgesel ve ulusal bazda çok sayıda kamu e-sağlık projesi (e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi, Teletıp Sistemi, Mekansal İş Zekası Uygulaması (MİZ), Sağlıkta İstatistik ve Nedensel Analizler Projesi (SİNA), Entegre Kurumsal İşlem Platformu (EKİP) Halk Sağlığı Yönetim Sistemi (HSYS), Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemi (FİTAS), Hayat Eve Sığar Uygulaması, Sağlık Pano Uygulaması, AŞILA, Hastalık Yönetim Platformu (HYP), Korona Önlem Uygulaması vb.) kurgulamış ve başarıyla hizmete alınmasına liderlik etmiştir.
Henüz resmi bir açıklama elbette yok, sosyal medyada dönen bazı iddialar var............
Son Düzenleme: 22-03-2021, Saat: 15:54, Düzenleyen: Demet.
Cevapla
#2
Öyle bir söylenti var ancak bu fake listelerde yazan isimler mantıklı gelmedi bana açıkcası
[Resim: hIpVW.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da