Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sağlık Bakanı Koca ''Yeni Tip Korona Virüs Değil Human Korona Virus NL63''

Konu

#1
Merhaba Değerli MediForum Ailesi
  Son günlerde sosyal medyada ortada gezinen bir görselden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan twitter hesabı üzerinden bir açıklama geldi.

[Resim: n9b9Pb.png]

 Peki eski tip human korona (NL63) virüsü nedir?

 2004 yılında Hollanda'da Bronşioliti olan 7 aylık bir çocukta tespit edilmiştir.Virüs öncelikle küçük çocuklarda,yaşlılarla ve akut solunum yolu hastalığı olan bağışıklık sistemi baskılanmış hastalarda bulunur.Ayrıca ılıman iklimlerde de mevsimsel bir ilişki vardır.Amsterdam'da yapılan bir araştırmada yaklaşık %4,7 HCoV-NL63'ün varlığı tespit edilmiştir.
Son Düzenleme: 07-03-2020, Saat: 00:23, Düzenleyen: Mythland.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da