You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sağlık bakanlığı kurumsal e-posta

Sağlık bakanlığı kurumsal e-posta

Yönetici
Sağlık bakanlığı kurumsal e-posta
[Resim: email.png]


Merhaba arkadaşlar;

Duymuş olmanız muhtemel ama konu açmak istedim, bu arada buraya yaşadığınız e posta ile ilgili sorunları da yorum olarak yazabilir çözüm bulmuş arkadaşlardan çözüm talep edebilirsiniz.

Sağlık bakanlığı e posta nedir?

Kısaca bahsetmek gerekirse, virüs ve spam gibi tehditlere karşı oldukça güçlü bir şekilde korunan, kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir kurumsal e posta hizmeti.

Bu hizmetin önceden olup olmadığını bilmiyorum ancak oldukça faydalı bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Hepimiz e posta kullanıyoruz neden kurumsal bir e postamız olmasın, üstelik güvenilir bir koruma ile beraber.

Ayrıca prestijli bir uzantısı var; @saglık.gov.tr , kurumunuzun sizin için bu hizmeti sağlaması oldukça güzel. İlerde bu hesaplara gelen e postalar ile bakanlık iletişim kuracak ve hatta hastane nöbet listeniz dahi bu e postaya gelecek ve siz bu gelen e postalardan sorumlu olacaksınız. Yani bilmiyordum, ulaşılmadı olmayacak.


Biraz özelliklerine bakalım;

YÜKSEK GÜVENLİK SAĞLAR

Sağlık E-Posta hizmetinde tüm hesaplar ve o hesaplara ait bilgiler yüksek düzeyde koruma altındadır. Hesapların güvenliğini sağlamak için üst düzey sertifikalar kullanılır; 2048 bit SSL ve diğer sertifikalarla kullanıcı hesaplarını güvenliğini sağlarken aynı zamanda önemli verilerinde çalınmasını engeller. Bulut mimarisinde çalışan Sağlık E-Posta hizmetinde dış kaynaklardan reklam ve zararlı yazılımlar girmez, taklit ve aldatmaca kullanıcı adresleri içermez. Böylece hem hesapların hem de verilerin yüksek güvenlik ile korunmasını sağlar.


BÜTÜN CİHAZLARA UYUMLU

Sağlık E-Posta hizmeti günümüzünde gerekliliği olan; her yerden ve her an bilgiye ulaşma çağının gerekliliğini tüm cihazlara uyumluluğu ile kanıtlayarak E-Posta hesabınızın tanımlandığı farklı işletim sistemlerine sahip tüm akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve tabletlerden internete ulaşabileceğiniz her anda mail hesabınıza kolay erişim sağlayarak; e-maillerinizi, doküman ve gerek duyduğunuz hertürlü envanterinize güncel olarak an ve an ulaşmanızı sağlar.


HIZLI ERİŞİM

Sağlık E-Posta sistemi bulut mimarisinde, güvenilir ve hızlı erişim sağlar. Tüm cihazlara uyumluluğu bilgiye ulaşmak için sadece sizinle paylaşılmasını gerektirir. Bulut mimarisindeki yapısı ile dahil olduğunuz her paylaşım her an her yerde elinizin altında olacaktır. İster bir seyehat anında akıllı telefonunuzdan veya bir toplantı sırasında tabletinizden veya ofisinizde ve evinizde bilgisayarınızdan hızlıca erişim sağlayabilirsiniz.


E-POSTALARINIZ HİÇBİR ZAMAN KAYBOLMAYACAK

Sağlık E-Posta hizmetinin sağladığı yüksek güvenlik sayesinde E-Posta hesabınızın veya hesabınıza ait paylaşılmış belgelerin kaybolması engellenmiştir. Kullanıcılara ait önemli bilgiler içerebilecek her tür dosya ve kişilere ait E-Posta hesapları yüksek güvenlik altındadır.


BULUT MİMARİSİ

Sağlık E-Posta hizmetinin sunduğu bulut mimarisindeki yapısı sayesinde her an her yerden istediğiniz veriye ulaşım sağlar ve bu yapı sayesinde dışarıdan gelebilecek reklam, zararlı yazılımlar engellenir. Bu yapı sayesinde bilgiye; internete ulaşabildiğiniz her yerden her an güvenilir ve hızlı erişim sağlarsınız.

Evet, oldukça güzel değil mi? 

Şimdi de aklınıza gelebilecek sorulara bakalım.

Sağlık Bakanlığı personeliyim ve ÇKYS kaydım var, nasıl e-posta hesabı oluşturabilirim?

https://eposta.saglik.gov.tr/ adresinde "KAYIT OL" linkini kullanarak hesap oluşturabilirsiniz.


ÇKYS kaydı olmayan çalışanlarımız için kurumsal e-posta adresi alabilir miyiz?

Evet. Linkteki formu eksiksiz doldurup resmi yazı eki olarak Genel Müdürlüğümüze talepte bulunmanız gerekmektedir. Formu indirmek için tıklayınız


E-posta parolamı unuttum nasıl değiştirebilirim?

Cep telefonu veya alternatif adres kaydınız yapılmışsa; Ana Sayfada (https://eposta.saglik.gov.tr/) bulunan “Parolamı Unuttum” linkini tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz. İlgili doküman için tıklayınız. Cep telefonu veya alternatif adres kaydınız yapılmamışsa eposta@saglik.gov.tr adresine veya resmi yazı ile gerekli bilgilerin gönderilmesi halinde, tarafımızdan gerekli işlemler yapılacaktır.


E-posta adresimi istediğim şekilde belirleyebilir miyim?

Hayır. Genel Müdürlüğümüzün e-posta adresleri için belirlemiş olduğu politika doğrultusunda e-posta adresleri oluşturulmaktadır.


Üniversite Hastanesi, Özel Hastane personeliyim, Sağlık Bakanlığından @saglik.gov.tr uzantılı kurumsal e-posta hesabı alabilir miyim?

Hayır, sadece Sağlık Bakanlığı çalışanları @saglik.gov.tr uzantılı kurumsal e-posta adresi alabilir.


Sağlık bakanlığı kurumsal e posta nasıl alınır?

Bunu yapabilmek aslında çok basit; buradan üye olarak alabilmeniz mümkün.

Yalnız bazı sorunlarla karşılaşmanız da muhtemel, bunun nedeni kurumunuzun sizin için bir e posta zaten almış olması olabilir. Bu yüzden buradan kayıt olarak e posta alamayan arkadaşlarımız olacaktır.

İlk yapmanız gereken, kurumunuzda personel işleri ile görüşüp kurumsal bir e postanızın adınıza alınıp alınmadığını sormak olmalı, eğer henüz alınmamış ise verilen linkten kayıt olarak alabilirsiniz.

E posta adresiniz, şifre yenileme için telefonunuzun kaydedilmesi gibi durumların hepsi kurumunuz tarafından yapılıyor, en azından ilk etapta. Daha sonra normal e posta gibi kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Daha fazla sorularınız var ise yorum olarak yazın lütfen.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.