Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sağlık Bakanlığı Neyim Var Uygulaması

Konu

Star #1
[Resim: gSgcquoBrUqZxos5FNMQBw.jpg?width=660&mod...scale=both]

Aslında bunun gibi bir uygulamanın olmasını hep istedik.

İnsanlar hangi kliniğe gideceğini nereden bilecek, elbette acillerde yoğunluk olur diye düşünüyorduk. Şimdi Sağlık bakanlığı Neyim var uygulamasını çok yakında hayata geçireceğiz diyor.

Nedir bu Neyim var;

Sağlık bakanı bu konuda;


Alıntı:Ekrandaki görseller üzerinden vatandaşlarımız problemi olan bölgeyi tıklayarak işaretleyecek. Sorunlar vücudunuzun hangi bölgesinde? Örneğin, sol göğsünüzü işaretlediniz, şikâyetim var dediniz. Hemen size 'Bu bölgenize yönelik şikayetiniz nedir? sorusu yöneltilecek. Diyelim bu soruya ağrı, ısınma, kaşıntı, vb. yanıtını verdiniz. Ardından verdiğiniz yanıta göre, 'Ne zamandan beri bu şikâyetiniz var?' sorusu gelecek. Maksimum 22 sorunun ardından vatandaşa, başvurması gereken 3 tane branş ve 5 tane olası tanı sunulacak. Yazılım size 'Sağlık sorununuz şunlar olabilir. Bunun için bu branşlara başvurabilirsiniz' diyecek. Çünkü arka planda yapay zekâ destekli bir akıllı karar destek sistemi çalışıyor olacak” 


diyor.

Yani bir uygulama tüm tanıları verdiğiniz şikayet ve bilgiler ile eleyerek size en olası 5 tanı ve gitmeniz gereken klinikleri söyleyecek.

Güzel mi evet oldukça güzel. Lakin bir uygulamayı indirip, kullanabilen vatandaş zaten nereye gideceğini az çok bilir. Aslında uygulama, akıllı telefon kullanamama gibi sorunları olan insanlara ulaşmak daha geri dönüşü çok olan bir hareket olurdu ancak buda güzel.

Bunun yanında 182 randevu sisteminde de insanlara bir kaç soru sorulabilse ve doğru yere yönlendirilse keşke.

Uygulamayı heyecanla bekliyoruz.. Yorumlarınız ve eklemek istedikleriniz var ise lütfen yazın.

[Resim: ZugTLS.png]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task