You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sağlık Bakanlığı Neyim Var Uygulaması

Sağlık Bakanlığı Neyim Var Uygulaması

Yönetici
Sağlık Bakanlığı Neyim Var Uygulaması
[Resim: gSgcquoBrUqZxos5FNMQBw.jpg?width=660&mod...scale=both]

Aslında bunun gibi bir uygulamanın olmasını hep istedik.

İnsanlar hangi kliniğe gideceğini nereden bilecek, elbette acillerde yoğunluk olur diye düşünüyorduk. Şimdi Sağlık bakanlığı Neyim var uygulamasını çok yakında hayata geçireceğiz diyor.

Nedir bu Neyim var;

Sağlık bakanı bu konuda;


Alıntı:Ekrandaki görseller üzerinden vatandaşlarımız problemi olan bölgeyi tıklayarak işaretleyecek. Sorunlar vücudunuzun hangi bölgesinde? Örneğin, sol göğsünüzü işaretlediniz, şikâyetim var dediniz. Hemen size 'Bu bölgenize yönelik şikayetiniz nedir? sorusu yöneltilecek. Diyelim bu soruya ağrı, ısınma, kaşıntı, vb. yanıtını verdiniz. Ardından verdiğiniz yanıta göre, 'Ne zamandan beri bu şikâyetiniz var?' sorusu gelecek. Maksimum 22 sorunun ardından vatandaşa, başvurması gereken 3 tane branş ve 5 tane olası tanı sunulacak. Yazılım size 'Sağlık sorununuz şunlar olabilir. Bunun için bu branşlara başvurabilirsiniz' diyecek. Çünkü arka planda yapay zekâ destekli bir akıllı karar destek sistemi çalışıyor olacak” 


diyor.

Yani bir uygulama tüm tanıları verdiğiniz şikayet ve bilgiler ile eleyerek size en olası 5 tanı ve gitmeniz gereken klinikleri söyleyecek.

Güzel mi evet oldukça güzel. Lakin bir uygulamayı indirip, kullanabilen vatandaş zaten nereye gideceğini az çok bilir. Aslında uygulama, akıllı telefon kullanamama gibi sorunları olan insanlara ulaşmak daha geri dönüşü çok olan bir hareket olurdu ancak buda güzel.

Bunun yanında 182 randevu sisteminde de insanlara bir kaç soru sorulabilse ve doğru yere yönlendirilse keşke.

Uygulamayı heyecanla bekliyoruz.. Yorumlarınız ve eklemek istedikleriniz var ise lütfen yazın.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.