You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sağlık çalışanları forma ile neden hastane dışında görünüyor?

Sağlık çalışanları forma ile neden hastane dışında görünüyor?

Admin
Sağlık çalışanları forma ile neden hastane dışında görünüyor?
[Resim: durak-kKYu_cover.jpg]



Sağlık çalışanları olarak; sürekli gündemdeyiz.

Hastanede dans ederiz haberlere çıkarız, yüzümüzde maske izi olur haberlere çıkarız, hastalarımız taburcu olur haberlere çıkarız, dolmuş bekleriz haberlere çıkarız.....


Bunlar önceden de belki yaşanıyordu ama bu kadar göz önünde hiç olmadık. Çünkü bu kadar tehlikeli bir salgınla daha önce hiç savaşmadık...


Gelelim konuya;

Daha öncede yani salgın olmasa dahi iş elbiselerimiz ile hastane dışında bulunmak etik değil. Hem mesleğimize hem kendimize karşı bence biraz saygısızlık da.

Hele hele virüs döneminde;

Neden?

- İnsanlara hastalık taşıyabiliriz,

Toplu taşıma kullanıyoruz, belki özel araç kullanıyoruz ama apartmanımıza gelip asansörden eve çıkıyoruz, dur benzin alayım diyoruz hele hele üstteki görseldeki gibi duraklarda bekliyoruz..... Oluyor mu ? Olmuyor....


- Hastalarımıza hastalık taşıyabiliriz,

Hadi temiz üzerimiz, hastaneye giderken böyleydim dediniz. Oda yanlış, apartman, arabamız, dolmuş nerede virüs var ise toplayıp hastaneye hastalarımıza götürüyoruz....


Yapmayalım, lütfen.....


Kendimizi, insanları ve ailemizi düşünelim. Meslek olarak bizim bu konuda daha dikkatli olmamız gerekiyor...


Serviste çalışırken;

Dur çıkıp sigara içeyim, az kantine gideyim, lokantaya inivereyim...... kesinlikle olmasın...


Rica ile, selam ile.....
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.