You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sağlık çalışanları için el bakımı, el kremleri

Sağlık çalışanları için el bakımı, el kremleri

Hemşire
Sağlık çalışanları için el bakımı, el kremleri
Eldivenler, el yıkama ve dezenfekte etme tüm cildinizi yıpratır. Peki kızarmış, kuru elleri olan sağlık çalışanları için en iyi el kremleri hangileridir? 

Biz hemşireler özellikle sağlık çalışanları arasında belki de en çok eldiven kullananlarız. Ardından birde el dezenfektanlarını kullanınca hele bir de kurumda pudralı eldiven var ise, bunun yanı sıra kurum sabunları da devreye girince 16 saatlik nöbet sonrasında elimiz insanlıktan çıkmıyor mu?

Yüzümüze, cildimize ne kadar bakarsak bakalım yaşımızı ellerimiz ele veriyor bence. Bu bakımdan el bakımı oldukça önemli diye düşünüyorum.

Zaten uyku düzenimizden dolayı cildimiz yıpranıyor, bakımsız bırakırsak inanılmaz haller alıyorlar.

Gelelim konumuza el kremlerimiz; herkes bence kullandığı el kremini yazmalı ve nedenlerini söylemeli ki birbrimize yardımcı olalım. Neden; bence en iyi el kreminden anlayan hemşirelerdir, sebebi de açık ellerimizi o kadar çok yıkıyoruz ki, bu duruma kesin bir çözüm bulmaya çalışmışsınızdır. Önerilerinizi bekliyorum.

Benimkilere gelirsek;

1. Burt's Bees Shea Yağı İçeren Onarıcı El Kremi



[Resim: 10320323805234.jpg]


  • Ürün bilgileri:İçeriğinde yer alan zengin ve besleyici Shea, Susam, Hodan, Avustralya Fındığı, Kuşburnu ve Ayçiçeği gibi önemli doğal, botanik yağlar ile kuru elleri nemlendirmeye, yumuşatmaya ve onarmaya yardımcı olur.
  • E Vitamini ile elleri canlandırmayı destekler
  • İçerik Shea Yağı, Shea, Susam, Hodan, Avustralya Fındığı, Kuşburnu ve Ayçiçeği Yağları, Gliserin, Temel Bitkisel Yağlar (Avustralya Fındığı, Lavanta, Portakal Çiçeği Esansı)
  • Kullanım Şekli:Her el yıkama sonrasında veya ihtiyaç duydukça küçük miktar bir kremi elinize uygulayın
  • Uyarılar 3 yaşından küçük çocukların kullanımına uygun değildir
  • Paraben, Ftalat veya Petrokimyasal içermez
Sonuç, cildinizin hızlı bir şekilde emeceği kalın bir kremdir.

Fiyat; 140-160 tl (50 ml)

Yorumlar;

Alıntı:Elime sürüyorum yumuşak ve nemlendirmesi çok iyi , doğal olması da zaten çok iyi . Tavsiye Ederim .


Alıntı:Güzel ürün hızlı geldi fakat tereyağ gibi çok kuru elleriniz yoksa ağır gelecektir.


2. Almond Milk & Honey Nemlendirici El Kremi

[Resim: 1_org_zoom.jpg]
Kuruyan ellerimize de cildimiz kadar özen göstermeli ve nemlendirici uygulamalıyız. Çok kuru ve hassas ciltler için özel olarak formüle edilen ve gerçek bal, badem yağı ve badem sütü ile içeriği zenginleştirilen bu el kremi, ellerinizin uzun süre nemli kalmasını sağlayarak kurumalarını önlemeye yardımcı olur.

• Koruyucu el kremi
• Elleri yumuşatır ve pürüzsüzlük hissi verir.
• Çok kuru ve hassas ciltler için uygundur.
• Organik badem sütü içerir.
• Etiyopya’dan elde edilen yerel ticaret ürünü bal ve badem yağı içerir.
• Dermatolojik olarak test edilmiştir.

Fiyat; 40 tl (30 ml)

Yorumlar;


Alıntı:Çantamın vaZgeçilmezi

Alıntı:kokusu biraz ağır bence, pek hoşuma gitmedi. bir de mağazadan boyunu görüp almanızı öneririm epey küçük bence. ama nemlendirmesi başarılı


3. O'Keefe'nin Çalışan Elleri


[Resim: WH_Family_Banner.png]


Aşırı Kuru, Çatlak Eller için Garantili

İnşaatçılar ve müteahhitlerden bahçıvanlar ve hemşirelere kadar birçok kişi kuru cildin getirebileceği rahatsızlıktan muzdariptir. Sözümüz, ellerinde günlük işler yapan çalışanlar için en iyi cilt bakım ürünlerini üretmektir. Yağsız ve parfüm içermeyen O'Keeffe'nin Çalışma Elleri yalnızca kuru cildi nemlendirmez, aynı zamanda cildinizi koruyarak iyileşme şansı verir. Sağlıklı ellerin bakımı sadece kendilerini iyi hissetmek ve aktif tutmakla kalmaz, aynı zamanda diğer ciddi problemlerin gelişmesini önlemeye yardımcı olur.

İddalı sözleri ve tanınmışlıkları var, kendi sitelerinde hemşireler den de bahsediyor olmaları sanki sorunumuzu anlıyorlar gibi geldi bana. Bunun yanında para iade garantisi de veriyorlar. 

Bu kremin kötü yanı ülkemizde satışının yaygın olmaması, ama bulunmaz değil. Amerikan malı ve Amerikalılardan %98 memnuniyet almış.

Fiyat; 150 tl (100 ml)

Yorumlar;

Alıntı:Ellerimde, özellikle kış aylarında kabarcıklar, kuruluk ve çatlamaya neden olan bir cilt rahatsızlığım (egzama veya sedef hastalığı) var. Kaşıntıdan kurtulmak için ellerimi sıcak suya tutardım hep. Ayrıca kanama çatlaklarını örtmek için gittiğim her yerde yara bandı ve Neosporin'i yanımda tutardım. Durumumu kontrol altına alan tek şey: 1. Tüm kafein ve alkolden uzak durun 2. Baharatlı yiyecek alımını sınırlayın 3. Ellerimi yıkadıktan sonra O'Keeffe kullanın. Bunları fark etmemem 30 yılımı aldı ve sonunda cilt durumumu idare edebildiğim için memnunum. O'Keefe'nin koruyucu bir bariyeri var ve dokuya derinlemesine işliyor. Nereye gidersem gideyim O'Keefe'yi yanıma alıyorum ve denediğim her şeyden daha iyi bir rahatlama sağladı.


4. Badger Balm El Kremi

[Resim: Badger-Logo.png?mtime=20180129163442]


Ultra zengin içerik ve ulta nemlendirici balm yıpranmış ve kurumuş ellerinizi yumuşatır. En hassas cilterin kullanımına bile uygundur. Keklik üzümünün hoş kokusu sizi mutlu eder. 

Yapay koku, boya, paraben, petrol türevleri, GDO ve sentetik içermez!.

Tüm Badger balm ürünleri organik sertifikalıdır ve petrol türevleri içermez!

İçerik:

Olea Europaea (Organik Zeytinyağı) Fruit Oil, Cera Alba (Organik Balmumu), Ricinus Communis (Organik Hint Yağı) Seed Oil, Aloe Barbadensis (Organik Aloe Vera) Leaf Extract ve Gaultheria Procumbens (Organik Keklik Üzümü) Leaf Oil.

Miktar: 21gr

"Badger'in hikayesini bir de Bill'den dinleyelim"

"1993 kışında elleri kurumuş ve parmak uçları yıpranmış bir marangozdum. Zor koşullarda bütün günümü çivi çakarak geçiriyordum. Aynı zamanda bitkisel ürünlerle uğraşmayı bir hobi olarak görüyordum. Bu hobim bana güzel bir raslantıya sebep oldu.  Olacağı varmış diyelim, bir gün mutfağa girip ellerim için bugünkü Badger Balm kremini yaptım. Ellerime kullandım ve Badger bu şekilde doğmuş oldu...

Usta bir kazıcı, yeraltı tünellerinden oluşan karmaşık labirentlerin tasarımcısı, bitkiler hakkında engin bilgisi olan, ailesine düşkün ve korkusuz yapıdaki porsuk (yani Badger) adını kullanmak bu krem için kullanmak aklıma geldi.  Sanırım porsuğun yaşantı tarzı ve ailesine bağlılığı beni temsil ediyordu.  Badger adını o yüzden kremimde kullanmak istedim.  Bu şekilde Badger ürünleri doğmuş oldu.

Badger Balm bu zamana kadar kayakçılardan dağcılara, nakliyecilerden inşaatta çalışanlara kadar bir çok elde dolaştı ve onları memnun etti. 

Ve onlar için ne yaptıysa sizin için de yapabilir.  Organik zeytinyağı ve organik balmumu ellerinizi rahatlatır.  E vitamini ve doğal içerikle cildinizi yumuşatır.  Günlük olarak siz de kullanın ve mutlu olun.

Fiyat; 60 tl (21 gr)



5. CeraVe Kuru ve Çatlamış Eller için Hyalüronik Asit İçerikli Onarıcı El Kremi 50 ml

[Resim: 3337875597319_1_org.jpg]
  • 3 temel seramid ve hyalüronik asit içeriğiyle cildi nemlendirerek cilt bariyerinin onararılmasına yardımcı olur.
  • Yapışkan olmayan formülü ile kuru ve çatlamış elleri nemlendirir.
Fiyat; 40 tl (50 ml)

Yorumlar;

Alıntı:Düzenli kullanımdq çok etkili, çatlamadan ötürü oluşmuş yaraları da hızlı iyileştiriyor. Beğendim. Tekrar alacağım bitince.

Alıntı:Gerçekten sürer sürmez etkisini gösterdi. Ama bunu bir merhem gibi düşünerek almayın çünkü ellerdeki kurutmayı durdurmuyor sadece sürdüğünüz zaman anında nem veriyor. Yine de başarılı bir ürün ve tavsiye ediyorum

Alıntı:Mükemmel. Yapış yapış yapmadan çok güzel nemlendiriyor. Egzamaya çok iyi geliyor

Alıntı:Yorumlara bakarak almıştım elini yumuşattı ama çok çok güzel değil ama yinede idare eder


6. Kiehl's Ultimate Strength Hand Salve El Kremi

[Resim: 21119_3_1.jpg?1576627615]

Kuruyan ve çatlayan eller için formüle edilmiş bu yoğun bakım, tüm gün boyunca koruma sağlayan zengin bir formüle sahiptir. Bu formül, nem kaybına karşı koruma bariyeri oluşturarak, havadaki nemin cilde hapsedilmesine yardımcı olur. Bitkisel yağların karışımından ve zeytin meyvesi yağından elde edilen bu doğal formül cildi rahatlatır, yumuşatır ve nemlendirir.

Elleriniz yumuşak ve nemli hissettirecek, güvenilir ve etkili bir el kremi.

Fiyat; 120 tl (75ml)

Yorumlar;

Alıntı:Ben bir saglık çalısaniyim ve gun boyunca el yıkama dezenfektan kullanimi ve pudralı eldivenler yüzünden ellerim özellikle avuçlarim çok kuru.. el sıkışmaya dahi utanır olmuştum.Ayrıca ince çorap giymekte bir çile olmuştu. Bu krem okadar mükemmelki ellerim gün boyu yumuşacık özellikle yağlı bir formu olmaması çok güzel el yıkamaylada hemen etkisi geçmiyor. Teşekkürler kiehl's


7. Eucerin

[Resim: eucint63382urearepairplushandcream575mlp...BD38955FA6]


Üreli el kremi


Ellerimizdeki cilt, vücudumuzun diğer bölümlerinden daha fazla dış etkenlere maruz kalır. Sık sık elde yıkama, sabun ve kimyasalların yanı sıra suyla temas halinde olduğu ve sıcaklık değişimlerine maruz kaldığı anlamına gelir. Sağlam bir bariyer işlevi bizi bu dış etkenlerden korur ve cildi nemli tutar. Cilt bariyeri bozulduğunda, cilt nem kaybedebilir ve eller kuru ve pürüzlü görünebilir ve hissedilebilir.

Eucerin UreaRepair PLUS% 5 Üre El Kremi, kuru ve pürüzlü ellere ihtiyaç duydukları günlük bakımı sağlar. Üre , Seramid ve diğer Doğal Nemlendirme Faktörleri  (NMF'ler) gibi nem içeriğini nemlendiren ve daha fazla nem kaybını önlemek için cildin doğal koruyucu bariyerini tamir eden benzersiz bir bileşen kombinasyonu içerir . Formülün, tekrar tekrar el yıkamadan sonra bile, kuru, pürüzlü eller için hem anında rahatlama hem de yoğun, uzun süreli nemlendirme sağladığı klinik ve dermatolojik olarak kanıtlanmıştır . Cildin doğal bariyerini güçlendirir ve cildin kuruyana kadar 48 saate kadar dayanıklı olmasını sağlar .

Üre içeren el kremi, olgun ciltler ve Xerosis, Diabetes ve Psoriasis gibi cilt durumları dahil olmak üzere tüm kuru el tipleri için uygundur. Yardımcı bakım için de kullanılabilir.

Fiyat; 112 tl (78gr)


Not; El kremleri konusunda belki de bugüne dek duymadığınız el kremlerini de ekledim. Emin olun hepsi de işini hakkıyla yapan kremlerden. Sağlık çalışanı olarak ellerimize en iyi bakımı vereceğine inandığım çoğunu kullandığım kremler.

Hepsi de eczaneler de ve online olarak kimisi zor da olsa bulunur. Fiyatlarını da ekledim ki, karşılaştıma yapabilesiniz. Lütfen siz de kullandığınız önereceğiniz ürünleri yazmayı unutmayın. Hoşça kalın.....
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.