Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sağlık çalışanları toplu taşıma ve sosyal tesis olayı

Konu

#1
Merhaba arkadaşlar. Yapılan haberler diyor ki ; 


Alıntı:Sağlık çalışanlarının toplu taşıma hizmetleri ve kamuya ait sosyal tesislerden yıl sonuna kadar ücretsiz olarak yararlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin ücretsiz ulaşım ve kamuya ait sosyal tesislerden yararlanma hakkı uzatıldı.

Karar kapsamında, sağlık personeli, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 31 Aralık 2020 tarihine kadar ücretsiz yararlanabilecek.

Ayrıca sağlık personelinden, mesai kaybını önlemek, zaman tasarrufu sağlamak ve yapılacak çağrılara süratle icabet etmek amacıyla görevli olduğu sağlık kuruluşuna yakın bulunan kamu sosyal tesislerinden yararlanmak isteyenler ile görevli olduğu sağlık kuruluşundan başka bir yere görevlendirilenler, söz konusu tarihe kadar kamuya ait sosyal tesislerde de ücretsiz kalabilecek.Bu uzatma kararını resmi gazete ben göremedim, veren de olmamış.

Nede olsa uzatma kararı dedim. Eski karara bakayım

[Bağlantıları görmek için VİP üye olmanız gerekli, detaylar için Tıklayın]
Oda yukarıda yazanların aynısından bahsetmiş..


Şimdi konu şu;

Yani toplu taşıma belediyelerin kararına bırakılmış tamam.

Sosyal tesis konusunu anlamadık, bazı arkadaşlar zamanında kaldı, sonra anlaşma bitti dediler. Önümüze gelen sosyal tesise girip kalıp yemek yiyebilecek miyiz????? Sanmıyorum.


Çalıştığınız kuruma yakın olan sosyal tesiste ücretsiz kalabileceğiz buna göre.

Mesela işten çıkacağız. O gün covid şüpheli bir hastaya baktınız veya kendinizden şüphe ettiniz. Test istediniz yapıldı veya yapılmadı. Eve gitmek istemiyorsunuz bir şekilde. Belki baktığınız hastadan test alındı en azından onun sonucunu bekleyeyim dediniz.

Bu durumda en yakın sosyal tesise geçip orada kalabileceksiniz.

Aslında bakınca güzel. 

Kalabilen arkadaşlar var ise yazsın madem . Ben hiç kalmadım. Kullanmadım..
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da