Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sağlık çalışanlarına beş günde bir test

Konu

#1
[Resim: WhatsApp-Image-2020-04-07-at-13.02.40-563x750.jpeg]

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye genelinde 601 hekim ve sağlık çalışanının enfekte olduğunu açıklamıştı.

Ankara’da oluşturulan Pandemi Kurulu, hekim ve sağlık çalışanlarının enfekte olmasını engellemek amacıyla pandemi hastanelerinde sadece sağlık personelinden numune alacak bir birim açılmasını, orta ve yüksek riskli sağlık çalışanlarına ilk taramanın ardından en geç beş günde bir test yapılmasını kararlaştırdı.

Koronavirüs riski taşıyan ve test sonucu pozitif çıkan sağlık çalışanı sayısı gittikçe artıyor. Dünyada da hastalıkla sürekli karşı karşıya kalanlar hastanelerdeki hekimler ve sağlık çalışanları.

Bu nedenle Ankara’da Valilik öncülüğünde 30 Mart’ta toplanan Ankara İl Pandemi Kurulu, sağlık çalışanları için bir önlem aldı ve pandemi hastanelerinin tümünde sağlık personelinden numune alınması için ayrı bir birim açılmasına karar verdi. Buna göre orta ve yüksek riskli sağlık çalışanları, ilk taramaları yapıldıktan sonra enfeksiyon kontrol komitelerinin kararıyla en geç beş günde bir PCR yöntemli teste tabi tutulacak. Bu karar doğrultusunda hızlı tanı kitlerinin Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Halk Sağlığı Koordinasyon Merkezi’nden alınarak hastanelere dağıtılması emri verildi.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da