Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sağlık çalışanlarına esnek mesai imza kampanyası

Konu

#1
[Resim: KgThZYZNGYnOQmY-800x450-noPad.jpg?1607198094]

Sağlık çalışanlarına esnek mesai uygulaması için imza kampanyası başlatıldı. 

Kampanyayı imzalamak için link; http://chng.it/cq8XY4z5KC


Sendikalar da bu durumu ele almaya ve açıklamalar yapmaya başladılar.

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, sağlık çalışanlarına esnek mesainin yine verilmediğini belirtti. Doğruyol, “Sağlık çalışanları dışında diğer memurlar yemek molası hariç günlük 5,5 saat çalışırlarken, sağlık çalışanları kesintisiz 8 saat çalışıyor. Bu nedenle her gün için 3,5 saat fazla mesai olarak ödensin” dedi.

Sağlık çalışanlarının bir bir hayatlarını kaybettiklerini söyleyen Ahmet Doğruyol, “Sağlık çalışanlarına esnek mesai fazlası olan her gün için 3,5 saat fazla mesai olarak ödenmeli. Covid-19 virüsüyle başlayan salgın sürecinde kamu kurum ve kuruluşlarımız sağlık çalışanlarımız hariç olmak üzere uygulamaya tabi tutuldu. 30 Kasım tarihinde cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurların mesai saatleri 10:00- 16:00 saatleri olarak düzenlendi.Sağlık çalışanları dışında diğer memurlar yemek molası hariç günlük 5,5 saat çalışırlarken, sağlık çalışanları kesintisiz 8 saat çalışmaktadırlar” diye konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ DA AİLELERİ VAR

Eğer bir tedbir alınacaksa sağlık çalışanlarının da ailesinin olduğunun unutulmaması gerektiğini savunan Doğruyol şunları söyledi:


Pandemi sürecinde 7/24 kesintisiz hizmet veren, bitmek tükenmek üzere olan sağlık çalışanlarının özlük hakları bir an önce düzeltilsin. Sağlık çalışanı olmayan memur arkadaşlarımız esnek çalışsın. Sağlıkla alakası olmayan ilaç dağıtma gibi Filyasyon hizmetlerini Sağlık Bakanlığı personelleri değil, diğer bakanlıkların memurları yapsın. Emekli sağlık çalışanları bir an önce göreve çağrılsın.”
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da