You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sağlık mazeret tayini sağlık bakanlığı

Sağlık mazeret tayini sağlık bakanlığı

Yönetici
Sağlık mazeret tayini sağlık bakanlığı
Kimler için sağlık mazereti tayini istenebilir?

Personelin kendisinin, eşinin, annesinin, babasının, bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının ve yargı kararı ile vasi tayin edildiği kardeşinin hastalığının görev yaptığı yerde tehlikeye girdiğini veya görev yerinin değişmemesi hâlinde tehlikeye gireceğini, üniversiteler veya Bakanlık eğitim ve araştırma hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesi halinde tedavinin yapılabileceği bir sağlık kurum veya kuruluşunun bulunduğu veya sağlığının olumsuz etkilenmeyeceği bir ilin münhal kadrolarına sağlık mazereti değerlendirme komisyonu kararı doğrultusunda atanır.

Sağlık mazereti değerlendirme komisyonu, gerekli durumlarda bu raporların başka eğitim ve araştırma hastanelerinin sağlık kurullarınca da usule ve fenne uygunluğunun tespit edilmiş olma şartını arayabilir.


Mazeret tayini dilekçesi

<<link>>


Örnek işleyiş;


Alıntı:Annenizin rahatsızlığına dair sağlık raporunun eğitim araştırma hastanesinden veya üniversite hastanesinden alınmış olması gerekmektedir. Bu raporun son 6 ayda alınmış olması gerekmektedir. 3 hekim imzalı heyet raporu olması gerekmektedir. Hastalığın tanısı, verilene tedaviler, yapılan işlemler rapora ekletilirse iyi olur.
Kurumunuza atama için vereceğiniz evraklar:
1. Atama ve nakil talep formu
2. Heyet raporu
3. Annenizin hastalığına dair patoloji raporu, MR,BT gibi işlemlerin raporları
4. Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Bu evrakları kurumunuza bir dilekçe ile teslim edin, üst yazı ile genel sekreterliğinize/sağlık müdürlüğünüze yazılır. Oradan ildeki amirin (genel sekreter/sağlık müdürü) onayı alınıp tekrar üst yazıya bağlanıp ankaraya ebys üzerinden dijital ortamda gönderilir. Ayrıca evraklarınızın asıllarının da kargo yolu ile gönderilmesi gerekmektedir. Genel sekreterliğiniz evrakları yollarsa ortalama 7 günde ulaşıyor. Tavsiyem; genel sekreterliğinizden onaylı yazınız çıkınca tüm evraklarınızı oradan elden alıp ya elden teslim etmeniz ya da güvenilir bir kargo ile göndermeniz.

Evrak ankaraya evrak servisine ulaşıp, çeşitli birimlerde gezdirildikten sonra- eğer eksik yoksa ilgili kura biriminde çalışan memura ulaştırılıyor bu da 3 gün sürüyor(muş). Daha sonra işiniz en yakın komisyonu beklemek.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.