Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sağlık mazeret tayini sağlık bakanlığı

Konu

#1
Kimler için sağlık mazereti tayini istenebilir?

Personelin kendisinin, eşinin, annesinin, babasının, bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının ve yargı kararı ile vasi tayin edildiği kardeşinin hastalığının görev yaptığı yerde tehlikeye girdiğini veya görev yerinin değişmemesi hâlinde tehlikeye gireceğini, üniversiteler veya Bakanlık eğitim ve araştırma hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesi halinde tedavinin yapılabileceği bir sağlık kurum veya kuruluşunun bulunduğu veya sağlığının olumsuz etkilenmeyeceği bir ilin münhal kadrolarına sağlık mazereti değerlendirme komisyonu kararı doğrultusunda atanır.

Sağlık mazereti değerlendirme komisyonu, gerekli durumlarda bu raporların başka eğitim ve araştırma hastanelerinin sağlık kurullarınca da usule ve fenne uygunluğunun tespit edilmiş olma şartını arayabilir.


Mazeret tayini dilekçesi

<<link>>


Örnek işleyiş;


Alıntı:Annenizin rahatsızlığına dair sağlık raporunun eğitim araştırma hastanesinden veya üniversite hastanesinden alınmış olması gerekmektedir. Bu raporun son 6 ayda alınmış olması gerekmektedir. 3 hekim imzalı heyet raporu olması gerekmektedir. Hastalığın tanısı, verilene tedaviler, yapılan işlemler rapora ekletilirse iyi olur.
Kurumunuza atama için vereceğiniz evraklar:
1. Atama ve nakil talep formu
2. Heyet raporu
3. Annenizin hastalığına dair patoloji raporu, MR,BT gibi işlemlerin raporları
4. Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Bu evrakları kurumunuza bir dilekçe ile teslim edin, üst yazı ile genel sekreterliğinize/sağlık müdürlüğünüze yazılır. Oradan ildeki amirin (genel sekreter/sağlık müdürü) onayı alınıp tekrar üst yazıya bağlanıp ankaraya ebys üzerinden dijital ortamda gönderilir. Ayrıca evraklarınızın asıllarının da kargo yolu ile gönderilmesi gerekmektedir. Genel sekreterliğiniz evrakları yollarsa ortalama 7 günde ulaşıyor. Tavsiyem; genel sekreterliğinizden onaylı yazınız çıkınca tüm evraklarınızı oradan elden alıp ya elden teslim etmeniz ya da güvenilir bir kargo ile göndermeniz.

Evrak ankaraya evrak servisine ulaşıp, çeşitli birimlerde gezdirildikten sonra- eğer eksik yoksa ilgili kura biriminde çalışan memura ulaştırılıyor bu da 3 gün sürüyor(muş). Daha sonra işiniz en yakın komisyonu beklemek.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da