Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sağlık personeline yeni covid ödemesi detayları

Konu

#1

[Bağlantıları görmek için VİP üye olmanız gerekli, detaylar için Tıklayın]
Geçtiğimiz dönem sağlık personeline ek ödeme tavandan verilmişti.  

Bazı sorunlar olduğu duyuldu ancak genel anlamda covid ödemesi adı altında bir ödemeyi hemen hemen tüm servisler aldı. Elbette kimisi çok fazla kimisi çok az aldı ama aldı.

Ek ödemeden aslan payını gene doktorlar alıyor. Doktorlar içinde de uzman olanlar, aile hekimleri, pratisyen derken gene adaletsiz bir dağılım olduğu aşikar.

Bunun yanı sıra hastanede çalışmamış olan bazı branş uzmanları da covid ödemesi almış oluyor, derken karışık karışık bir sistemin içerisinde milyonlarca para dönüp duruyor.

Meslek lisesi mezunu sağlıkçılar çok düşük bir ek ödeme alırken sağlık hizmetleri sınıfı ( doktor ebe hemşire att) dışında personel ek ödemeden faydalanamıyor.  

Ülke genelinde 1 milyon sağlık çalışanının 450 bini doktor hemşire gibi sağlık hizmetleri sınıfında yer alıyor. 

Kalan 550 binlik kısım geçen sefer olduğu gibi bu seferde ek ödemeden faydalanamayacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında şunlara yer verdi: 

''Maliye Bakanlığımız bu konuyla ilgili çalışıyor. Özellikle Covid-19’lu hastalarla ilgili yoğun ilgilenenler branş ya da branş dışı hekimler ya da sağlık çalışanları olmak üzere 1 Ağustos'tan itibaren 3 aylık bir zaman diliminde ödeneceğini buradan söylemek istiyorum. 

Ayrıca Covid-19’lu hasta grubuyla daha çok uğraşmayan hekimlerimiz ya da sağlık çalışanlarımızla ilgili Ocak ayı esas alınarak bir ek ödeme planlanıyor. 

Aile hekimlerimiz ile ilgili şunları söylemek istiyorum, özveriyle bu dönemde çalıştılar. Semptom takibi yapmak üzere sürekli devrede oldular. Aile hekimlerimize 1 Ağustos itibariyle Covid-19’lu hasta takibi esas alınarak bu anlamda bir ek ödeme olacağını söylemek istiyorum. 

Sağlık çalışanlarımızın eforu parayla ölçülemeyecek kadar çok önemli. Bunu iyi biliyoruz. İmkanlar ölçüsünde bir gayret ve çaba içerisinde çözüm getirildi.ÖZETLE

Öncelikle, konuşma sırasında doktorlar ve sağlık çalışanları söylemini biz yanlış buluyoruz. Hepimiz sağlık çalışanlarıyız. Tek tek branş sayılmıyorsa olayın başına doktorlar ve diğerleri gibi ekleme yapmak elbette yanlış.

Ağustos ek ödemesi sözlerden de anlaşılacağı üzere covid yoğun bakım veya covid servislerine verilecek. 

Covid ile ilgilenmeyen dememişler bilerek, daha çok onlarla uğraşmayan sağlık çalışanlarına Ocak ayı baz alınarak düsenleme geleceği söylenmiş bakalım nasıl bir düsenleme gelecek. 

Aile hekimleri ise ağustos ayından itibaren alacak. Umarız burada aile hekimleri ile çalışan sağlık çalışanlarını da kapsamış olurlar.
Son Düzenleme: 22-08-2020, Saat: 09:18, Düzenleyen: Darkwatch.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task