Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sağlıklı kalmanın en iyi yolu nedir?

Konu

#1
Sağlıklı kalmanın en iyi yolu sadece “sağlıklı beslenmek” ve “sağlıklı bir yaşam tarzı izlemektir”. Bu, kendinizi her zaman zinde ve aktif tutmak için kullanabileceğiniz tek "Mantra" dır .

Bir sağlıklı yaşam tarzı sadece diyet ve egzersiz değildir. Bu sadece basitçe, kararlarınızın sorumluluğunu almak ve bugün ve gelecek için akıllı sağlık seçimleri yapmak anlamına gelir. Sağlıklı bir yaşam, tüm bu duygusal zindeliği, fiziksel zindeliği, Spiritüel Zindeliği içerir. Bütün bunlar sağlıklı beslenmeyi içerir, fiziksel aktiviteler, kilo yönetimi ve stres yönetimi. Tüm bunları yapmak için, kötü alışkanlıklarınızdan çok azını değiştirmeniz yeterlidir ve günlük rutinlerinize biraz dikkat etmeniz gerekir. Ve tam bir adanmışlıkla veya yaşam tarzınızı adım adım yavaşça iyileştirerek sağlıklı yaşam hedefine kolayca ulaşabilirsiniz. Bugünlerde çoğumuz büyük bir göbek yağı sorunu ile karşı karşıyayız çünkü hepimiz 9 ila 5 oturma işinden oluşan yoğun bir yaşam programını takip ediyoruz. Bu nedenle, ilk önce kendinize zinde kalmak için biraz zaman ayırmanız gerekir. Kendinize günde 30 dakika verin ve ya da fiziksel aktivite yapın (badminton, koşma, yürüme, dans) en çok sevdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Tüm bunlar kilo vermek veya karın yağlarını kaybetmek için zorunlu değildir, sadece gün boyu aktif olmak içindir.

Zinde ve sağlıklı olmak için bugünden itibaren izlenecek birkaç şey:

Uykunuzdan ödün vermeyin: Vücudunuzu kurtarmak için iyi bir gece uykusu / istirahati zorunludur. Uyku, vücudunuzun iyileştiği zamandır. Bu nedenle, iyi bir uyku çekmek stresi azaltmaya ve günlük yeteneklerinizi artırmaya yardımcı olabilir.


Kolay sabah rutinini takip edin: Sabah güzelliği, bütün gün iyidir demektir. Bu yüzden zamanında uyanın, sağlıklı kahvaltı yapın, mümkünse küçük fiziksel aktiviteler yapın ve güne bir gülümseme ile başlayın.

Sağlıksız yiyeceklerden kaçının: Her şeyi bırakmanızı söylemiyorum, sadece küçük alışkanlıklarınızı değiştirin. Sadece günde bir meyve yemeye ve sağlıklı yiyecekler yemeye çalışın. Haftada 2 gün hile günü yapabilirsiniz. Belki kızarmış yiyecekler sizi şişmanlatmaz ama zamanla sağlığınızı kesinlikle etkileyecektir.


Gece geç yemek yeme alışkanlığını bırakın: Akşam yemeğinizi zamanında yemeye çalışın ve bu mümkün değilse sorun değil, sadece akşam yemeğinden sonra yürümeyi alışkanlık haline getirin. Doğru sindirime yardımcı olacaktır.

Çok fazla strese girmeyin: Herkesin hayatında sorunları vardır, ancak sadece şunu söyleyebilirim ki hayatınızdaki hiçbir şeyi strese sokmayın .

Bu, sağlıklı ve aktif tutmak için benim "Mantram". Yani, formda kalın, sağlıklı kalın ve hayatınızı mutlu yaşayın.

Umarım bu cevap yardımcı olur!
[Resim: hIpVW.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task