You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sağlıksız böbreklerin beş belirtisi

Sağlıksız böbreklerin beş belirtisi

Genel müdür
Sağlıksız böbreklerin beş belirtisi
1. Sırt Ağrısı:
Böbrekler, sırtın alt kısmında bulunur ve böbrek sorunları sıklıkla sırt ağrısına neden olabilir. Bu ağrı, genellikle şiddetli ve sürekli olarak hissedilir.
2. İdrar Değişiklikleri:
Böbrek hastalıkları idrarla ilgili belirtilere yol açabilir. İdrar renginde değişiklikler, idrar miktarında artış veya azalma, sık sık idrara çıkma veya gece idrara kalkma gibi durumlar dikkat çekebilir.
3. Ödem (Vücutta Sıvı Birikimi):
Böbrekler, vücuttaki fazla sıvıyı atar. Böbrek sorunları sıvı birikimine yol açabilir, bu da ayaklar, bacaklar veya gözlerin şişmesine neden olabilir.
4. Kan Basıncı Yükselmesi:
Böbrekler, kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur. Böbrek sorunları, yüksek kan basıncına neden olabilir veya mevcut yüksek kan basıncını kötüleştirebilir.
5. Aşırı Yorgunluk ve Halsizlik:
Böbreklerin işlev bozukluğu, vücuttaki toksinlerin birikmesine ve anemiye yol açabilir, bu da aşırı yorgunluk ve halsizlik hissine neden olabilir.

Bu belirtileri deneyimliyorsanız veya böbrek sağlığınızla ilgili endişeleriniz varsa, bir sağlık profesyoneline başvurmalısınız. Böbrek sağlığını korumak için yeterli su içme, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz gibi sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları da önemlidir.
ANKARA da evde hemşirelik ve hastanede VİP hemşire refakati hizmeti almak için bu linke tıklayarak telegram gurubundan bilgi alabilirsiniz. Vip refakat ile il dışı dahil kişiye özel her türlü hizmetimiz mevcuttur. 
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.