You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sertifika nedir? Nasıl alınır?

Sertifika nedir? Nasıl alınır?

Yönetici
Sertifika nedir? Nasıl alınır?
Aslında sertifika olayı biraz sağlık çalışanları adına karmaşık bir durum.

Şöyle ki; eğer özel bir yerden sertifika almaya kalkarsanız ki buda çok yaygın bu sefer bakanlık bunları tanımayabiliyor, çoğu özel sertifika programı bakanlık onaylı ancak süre ve resertifikasyon konusunda yetersiz kalıyorlar gibi.

Bunun yanında atanmış bir sağlık çalışanı neden sertifika almak için özel kuruluşları kullansın veya bunun için yüksek meblalarda para harcasın geliyor insanın aklına.

Peki atanmış devlet memuru olan sağlık çalışanları için ve atanmamış olan sağlık çalışanları için sertfifika konusu ortaya çıkıyor burada;

Atanmış olanlar için;

Sağlık bakanlığı kendi sertifika programını açıyor, hastanelere yazı gönderiyor ve hastaneler de belirli kişileri bu sertifika programına gönderiyor, bu program tamamen ücretsiz bir şekilde katıldığınız bir program hatta çoğu bulunduğunuz il de yapılıyor.

Atanmamış olanlar için;

Ama eğer atanmamış iseniz siz bu sertifika programlarını Sağlık bakanlığı sitesinden takip ederek buluyor ve başvurabiliyorsunuz ancak çok yüksek fiyatlar isteniyor. Hal böyle olunca, sertifika konusu özel kuruluşlara kalıyor, bunu alırken de eğer özel bir hastanede işe girecekseniz, iş görüşmesinden sonra almanız tavsiye edilir. 

En azından görüşmede bunu belirtin, şu programda şu firmadan alacağım diye, olur da hastaneniz bunu kabul edemeyiz derse diye.

Zaten kısa süren sertifikaları işe başladığınızda da alabileceğinizi taahhüt ederek bu sertifika işine girin.

Özet olarak bir hevesle elinizde sertifika biriktirmeyin.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.