Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sertifika nedir? Nasıl alınır?

Konu

Star #1
Aslında sertifika olayı biraz sağlık çalışanları adına karmaşık bir durum.

Şöyle ki; eğer özel bir yerden sertifika almaya kalkarsanız ki buda çok yaygın bu sefer bakanlık bunları tanımayabiliyor, çoğu özel sertifika programı bakanlık onaylı ancak süre ve resertifikasyon konusunda yetersiz kalıyorlar gibi.

Bunun yanında atanmış bir sağlık çalışanı neden sertifika almak için özel kuruluşları kullansın veya bunun için yüksek meblalarda para harcasın geliyor insanın aklına.

Peki atanmış devlet memuru olan sağlık çalışanları için ve atanmamış olan sağlık çalışanları için sertfifika konusu ortaya çıkıyor burada;

Atanmış olanlar için;

Sağlık bakanlığı kendi sertifika programını açıyor, hastanelere yazı gönderiyor ve hastaneler de belirli kişileri bu sertifika programına gönderiyor, bu program tamamen ücretsiz bir şekilde katıldığınız bir program hatta çoğu bulunduğunuz il de yapılıyor.

Atanmamış olanlar için;

Ama eğer atanmamış iseniz siz bu sertifika programlarını Sağlık bakanlığı sitesinden takip ederek buluyor ve başvurabiliyorsunuz ancak çok yüksek fiyatlar isteniyor. Hal böyle olunca, sertifika konusu özel kuruluşlara kalıyor, bunu alırken de eğer özel bir hastanede işe girecekseniz, iş görüşmesinden sonra almanız tavsiye edilir. 

En azından görüşmede bunu belirtin, şu programda şu firmadan alacağım diye, olur da hastaneniz bunu kabul edemeyiz derse diye.

Zaten kısa süren sertifikaları işe başladığınızda da alabileceğinizi taahhüt ederek bu sertifika işine girin.

Özet olarak bir hevesle elinizde sertifika biriktirmeyin.

[Resim: ZugTLS.png]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task