Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sigara içenler ve tütün kullanıcıları COVID-19 enfeksiyonu riski daha yüksek mi?

Konu

#1
[Resim: resized_6c82c-d4e2b5afsigara.jpg]

Sigara içmenin, parmakların (ve muhtemelen kontamine sigaraların) dudaklarla temas ettiği anlamına gelir, bu da virüsün elden ağza geçme olasılığını artırır ve COVID-19'a karşı daha savunmasız hale gelirsiniz. 

Sigara içenler de zaten ciddi hastalık riskini büyük ölçüde artıracak akciğer hastalığı veya azalmış akciğer kapasitesine sahip olabilir.

Sigara ve tütün ürünleri içmek genellikle COVID-19'un ortak ve sosyal ortamlarda iletimini kolaylaştıracak durumları da tetikler.

Oksijen ihtiyacını artıran veya vücudun uygun şekilde kullanma yeteneğini azaltan durumlar, hastaları pnömoni gibi ciddi akciğer rahatsızlıkları açısından daha yüksek riske sokacaktır.


Dünya sağlık örgütünün sigara kullanıcıların sorusuna cevabıdır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task