You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sorumluya mobing için suç duyurusu

Sorumluya mobing için suç duyurusu

Admin
Sorumluya mobing için suç duyurusu
.krttv.com''da yer alan  İddiaya göre;   Acil Tıp teknisyeni B. K., [b]Toros Devlet Hastanesi[/b]’ne bağlı olan [b]Mezitli[/b]Semt Polikliniği’nde işe başladı. Acil Tıp teknisyeni B. K. çevresindekilere  eşi A. K.’nın, [b]Bakan[/b] Gül’ün [b]yeğen[/b]i olduğunu kendisinin de bakanın [b]gelin[/b]i olduğunu anlattı. 2 yıllık okul mezunu  Acil tıp teknisyeni B. K.  yönetmeliğe aykırı olarak poliklinikte sorumlu hemşire olarak görevlendirildi. 
İldeki bazı siyasetçilerle ve [b]Mersin[/b] İl Sağlık Müdürü  olan konuşma ve yazışma kayıtlarını [b]personel[/b] ile paylaşan B. K. hem kendisinin hem eşinin bu kişilerle istedikleri zaman görüşebildiklerini ifade eden ve Personel üzerinde baskı kuran, mobbing uyguladığı öne sürülen B. K.’nın, kendisine itaat etmeyen kişileri, görev yerlerini değiştirmekle tehdit ettiği belirtiliyor.
10’a yakın hastane personelinin  yapmış olduğu savcılık suç duyuruları ve açılan idari soruşturmalar sürecinde verdikleri [b]ifadelere göre K. çifti hakkında yer alan iddialar  özetle şöyle:[/b]
 • Mezitli Semt Polikliniğinde, B. K., Yönetmeliğe aykırı olmasına rağmen sorumlu hemşire olarak çalışıyor.  Ön lisans mezunu K.’nın semt polikliniğinde sorumlu hemşire olarak çalışması ilgili yasal mevzuata aykırı.

 • [b]Adalet Bakanı[/b] Gül’ün gelini, eşinin ise bakanın akrabası olduğunu belirten K., herkesin bunu bilerek ayağını denk almasını, kendisine itaat etmesini aksi taktirde bir telefon ile herkesi sürdürebileceğini dile getirmiş.

 • AKP İl Başkanı ile devamlı ve İl Sağlık Müdürü ile telefonla görüştüklerini, isterse bunların kapılarını tekme atarak açabileceğini söyleyen K. İl Sağlık Müdürü ile Whatsap mesajlarını göstererek çalışanlar üzerinde siyasi baskı kurmuş.

 •  Çalışanları tehdit etmiş, kendi özel işlerinde kullanmış,Semt polikliniğinde hizmetli olarak çalışan G. K.’yi kendi özel işlerinde kullanmış, evinin temizliğini bu personeli yaptırmış.

 • Haksız ve hukuka aykırı şekilde çalışanların görev yerlerinin değiştirilmesine yol açmış.

 • Sorumlu doktor Uzman Beyin [b]Cerrah[/b]ı Mehmet B.’yi, CİMER’e [b]şikayet[/b] etmiş ve siyasi nüfuzunu kullanarak Tarsus ilçesine sürülmesine yol açtı.

 • Önceki sorumlu hemşire Durna O., bilgi işlem görevlisi Serap B., Zeynep A., güvenlik görevlisi Gökhan A., temizlik personeli Harun D., hemşire Gülendam Y. Gül U. ile Zeynep Ö.’yü semt polikliniğinden başka yerlere göndermiş.

 • Engelli olmasına rağmenHemşire Özlem M.’yi, , en yoğun yerlerde kasıtlı olarak çalıştırmış, çalışmadığı taktirde gönderileceğini söyleyerek baskıya maruz bırakmış.

 • Bilgi işlem görevlisi olarak çalışan Şifa H. Ö.’yü de en yoğun yerlerden olan dahiliye polikliniğine kasıtlı olarak sabitlemiş. 

 • KATEM görevlisi olarak çalışan Hülya G.’yi kasıtlı bir biçimde İlçe Sağlık Müdürlüğüne şikâyet etmiş.”

 • K.’nın, sorumlu hemşire olarak çalışırken çok sayıda personel hakkında da hukuka aykırı işlem düzenlediği iddia edildi.
iddialara göre, Sorumlu hemşirenin eşi hakkında ise kuruma silahla geldiği, bazı kişileri tehdit ettiği, hastane yemekhanesinde yemek yediği,stajyer öğrencilere sarkıntılık yaptığı kaydedildi. Suç duyurularında, eşin, öğrencilere gönderdiği whatsapp mesajları da yer aldıBu kadar da olmaz herhalde arkadaşlar. İddialara çok şaşırdım. 

K çiftinden şikâyetçi olan çok sayıda personel, yaşanan olaylar ile ilgili yöneticilere şikâyetçi olduklarını ancak il sağlık müdürlüğü başta olmak üzere ilgili yöneticilerin sorunun çözümü ile ilgilenmedikleride iddialar arasında yer aldı.
İddiların kabul etmeyen B.K. - A.K. çifti KRT aracılığıyla kamuoyuna yaptıgı açıklamada cumhuriyet savcılığına suç duyrusunda bulunuldugunu ve yaplan suçlamlardan berat ettiğini ifade edilmiştir.


Sonuç ne olur bilmiyorum ama.

Bu tarz mobing olayları çok canımı sıkıyor.
Son Düzenleme: 28-11-2019, Saat: 16:43, Düzenleyen: Hemşire.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.