Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sözleşmeli hemşire yüksek lisans yapar ise

Konu

#1

[Bağlantıları görmek için VİP üye olmanız gerekli, detaylar için Tıklayın]




Yüksek lisans yapmanın bazı artıları var biliyorsunuz.

Uzman hemşire de oluyoruz......

Bu konularda detaylı bilgiler;

HEMŞİRELİKTE YÜKSEK LİSANS NEDEN YAPMALIYIM? ; 

[Bağlantıları görmek için VİP üye olmanız gerekli, detaylar için Tıklayın]




UZMAN HEMŞİRELİK; 

[Bağlantıları görmek için VİP üye olmanız gerekli, detaylar için Tıklayın]




HEMŞİRELİKTE YÜKSEK LİSANS YAPMANIN ARTILARI ve EKSİLERİ;  

[Bağlantıları görmek için VİP üye olmanız gerekli, detaylar için Tıklayın]




HEMŞİRELİKTE UZMANLIK ADIMLARI; 

[Bağlantıları görmek için VİP üye olmanız gerekli, detaylar için Tıklayın]




gibi çok sayıda yazımız var...


Ancak ya sözleşmeli personel yüksek lisans yapar ise;

663 sayılı KHK:


"Sözleşmeli sağlık personeli istihdamı

MADDE 45/A- (1) Bakanlık ve bağlı kuruluşları, merkez teşkilatları hariç olmak üzere ve öncelikle personel istihdamında güçlük çekilen yerlerde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca ilgili mevzuatı gereği kura ile ataması öngörülenler dışında 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli cetvellerde Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı kapsamında yer alan unvanlarla vize edilmiş pozisyonlarda bu maddede öngörülen şartlarla sözleşmeli personel istihdam edebilir."

209 sayılı Kanun:

"Madde 5 - Sözleşmeli olarak istihdam edilen personele yapılacak ek ödemenin tutarı ise, aynı birimde aynı unvanlı kadroda çalışan ve hizmet yılı aynı olan emsali personel esas alınarak belirlenir ve bunlara yapılacak ek ödeme hiçbir şekilde emsaline yapılabilecek ek ödeme üst sınırını geçemez."



Özetle yukarıdaki maddelere göre işe alınıyorsunuz,

Baktığımızda sözleşmeli personele kadro derece ilerlemesi olmadığından ve yüksek lisansın mali getirisi bu kadro derecedeki düşüş ile olduğundan burada bir ilerleme veya maaş farkı almanız söz konusu değil.



Uzman hemşirelik konusunda, uzman hemşirelik hemşirelik kanununda geçen bir madde yani buna göre uzman hemşiresiniz elbette; özelde de çalışsanız, kadroluda çalışsanız, evde de otursanız uzman hemşiresiniz.


Kadroya geçtiğinizde ise derece kademe haklarınızı alırsınız, maaş farkınız olur (sonradan kadrolu olunca)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task