You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sözleşmeli Hemşire

Sözleşmeli Hemşire

Admin
RE: Sözleşmeli Hemşire
Bir zamanlar yaklaşık iki yıl sözleşmeli hemşire olarak çalıştım;

Hatırladıklarımı anlatayım;

Aslında maaşımızda çok fark yoktu, hemen hemen aynı idi. Tek fark fazla mesai ücreti alamıyorduk, bize vermiyorlardı. O zamanlar sene 2010 fazla mesai ücretleri çok azdı. Dolayısı ile kimse o fiyatlara fazla çalışmak istemiyordu (kadrolular). İtirazlar olunca herkese eşit fazla mesai olsun dediler. Ancak biz hiç para alamıyorduk gene de ayda 3-5 mesai fazla çalıştık. Kadrolular fazla mesai ücretini aldı ama biz alamadık, hatırladığım en acı fark bu idi.

Sonra devlet sözleşmelileri kadroya geçirdi, bir anda kadrolu olduk. Zamanında eksiklikler varmıştır ama çok etkilemiyordu bizi. Bunun yanında sözleşmelilerin durumu iyileştirilmiş olabilir net bilgim yok.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.