Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Konu

#1
Arkadaşlar aranız da sözleşmeli Hemşire olarak çalışmış olan ya da çalışan var mi ?
Cevapla
#2
Bir zamanlar yaklaşık iki yıl sözleşmeli hemşire olarak çalıştım;

Hatırladıklarımı anlatayım;

Aslında maaşımızda çok fark yoktu, hemen hemen aynı idi. Tek fark fazla mesai ücreti alamıyorduk, bize vermiyorlardı. O zamanlar sene 2010 fazla mesai ücretleri çok azdı. Dolayısı ile kimse o fiyatlara fazla çalışmak istemiyordu (kadrolular). İtirazlar olunca herkese eşit fazla mesai olsun dediler. Ancak biz hiç para alamıyorduk gene de ayda 3-5 mesai fazla çalıştık. Kadrolular fazla mesai ücretini aldı ama biz alamadık, hatırladığım en acı fark bu idi.

Sonra devlet sözleşmelileri kadroya geçirdi, bir anda kadrolu olduk. Zamanında eksiklikler varmıştır ama çok etkilemiyordu bizi. Bunun yanında sözleşmelilerin durumu iyileştirilmiş olabilir net bilgim yok.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da